Kaderin Seslenişi

Kaderin Seslenişi

Puan : 2/10 1 oy
Yönetmen: Jack Baran
Oyuncular
Yapım Yılı: 1995 (102 dk)
Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Robert Ramsey, Matthew Stone
Yapımcı Firma: Rysher Entertainment
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Destiny Turns on the Radio

Kaderin Seslenişi Filminin Konusu

Banka hırsızlığı suçundan girdiği hapisten kaçan Jullian, geleceği için kaderini zorlamaya karar verir. Nevada çöllerinde kendinden geçmiş bir şekilde Vegas'a gitmeye çalışırken aklında hep kaderini yeniden yaratmaya uğraşmaktadır. Yakın arkadaşı çaldığı paralarla kaybolan, hayatının kadını Las Vegas'ın en büyük kumarhanelerinden birinin sahibi tarafından kendisinden çalınan Jullian'a yardımcı olabilecek tek kişi, hiç tanımadığı Johnny Destiny adlı bir adamdır. Bu adam kaderin yolundaki tek ışık olacaktır.

Çekim Bilgileri

Başrollerinde Dylan McDermott, Nancy Travis ve ünlü yönetmen Quentin Tarantino'un yer aldığı " Kaderin Seslenişi " ( Destiny Turns... Devamı için tıklayın...
Başrollerinde Dylan McDermott, Nancy Travis ve ünlü yönetmen Quentin Tarantino'un yer aldığı " Kaderin Seslenişi " ( Destiny Turns on the Radio )adlı filmin yönetmenliğini Jack Baran üstlenirken, senaristliğini ve aynı zamanda yapımcılığını Robert Rramsey ile Matthew Stone yapıyor.

" Kaderin Sesleni?i " ile ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştiren Jack Baran, sinema kariyeri boyunca birçok filmin yapımcılığını üstlendi. Uzun yıllar yönetmen Jim McBride'ın asistanlığını yapan Baran, 1982 yılında başrolünü Richard Gere'in oynadığı " Breathless ", 1986 yılında senaryosunu kendi yazdığı ve yönetmen Paul Michael'in yaptığı " Band of the Hand ", 1987'de yönetmen ve yapımcı Barbet Schroder ile birlikte çalıştığı " Barfly "ve yine yönetmenliğini McBride'ın yaptığı " The Big Easy " ile gündeme geldi. " Single White Female ", " The Flemish Board " ve " Uncertain Regard " ise yönetmenin çalıştığı filmlere diğer örneklerdir.

Filmde hapisten kaçan ve kaderini kovalayan bir banka hırsızını canlandıran McDermott, bugüne kadar üzerine aldığı tüm rollerde zengin karakterler yelpazesini ruhunu bedeni ile ortak kullanarak perdeye aktaran az sayıdaki oyuncudan biri. Daha önce yönetmenliğini Clint Eastwood'un üstlendiği " In the Line of Fire " ile John Hughes'ın " Miracle on the 34th Street" ve " Tthe Cowboy Way " adlı filmlerinde rol alan McDermott, son olarak kısa bir süre sonra Türkiye'de de gösterime girmesi planlanan " Aşk Üçgeni " ( Three to Tango ) adlı filmde Neve Campbell ve Matthew Perry ile birlikte rol alıyor.

Filmin en büyük kozu, Johnny Destiny karakteriyle karşımıza gelen ünlü yönetmen Quentin Tarantino. Hiç şüphesiz jenerasyonunun en yetenekli yönetmen ve oyuncularından biri olan Tarantino, ilk film çalışmasını " The Golden Girls " ile gerçekleştirdi. 1992 yılında bir kült film olarak klasikler arasına giren " Reservoir Dogs " ile muhteşem bir çıkış yapan yönetmen, birçok başarılı ve çizgi dışı filme imza attı. Yönetmenliğini Oliver Stone'un yaptığı " Natural Born Killers "
( Katil Doğanlar ) adlı filmin senaryosunu yazarak büyük bir üne kavuşan Tarantino, 1994 yılında gerçekleştirdiği " Pulp Fiction " ( Ucuz Roman ) ile Cannes Film Festivali'nde P'alme Ödülü'nün sahibi oldu. Film aynı zamanda 7 dalda Oscar'a aday gösterilmişti.

" Three Men and a Baby " filmindeki sevimli ve masum anne rolüyle sinemada çok iyi bir çıkış yapan Nancy Travis, " Kaderin Seslenişi "nde Jullian'ın hayatının kadınını canlandırıyor. Jonathan Demme'in " Married to the Mob ", John Sayles'ın " Eight Men Out " ve " Loose Cannons,
Air America " adlı filmlerinde rol alan aktris, aynı zamanda New York'un en tanınmış tiyatro oyuncularından biri.

Kaderin Seslenişi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Kaderin Seslenişi Filminin Oyuncuları