Yönetmen: Orhan Elmas
Oyuncular
Tür: Drama, Macera
Yapım Yılı: (89 dk)
Senaryo: Erdoğan Tünaş
Yapımcı Firma: Erler Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Kahreden Gençlik Filminin Özeti

Kemal (Cüneyt Arkın) başarılı bir gazetecidir. Eşi Aynur (Nebahat Çehre) ve oğlu Cengiz (Yılmaz Zafer) ile mutlu bir ailesi vardır. Cengiz okulda da çalışkanlığı ile tanınır. Sınıf arkadaşları ise, sorumsuz, tembel ve eğlenceye düşkündür. Sınıf arkadaşı Sevil (Nazan Ayas) ile duygusal bir ilişki içindedir. Sevil’in doğum günü partisinde arkadaşları Cengiz’e zorla esrar içirirler. Cengiz uyuşturucuya alışır.

Kemal oğlunun davranışlarından ve derslerini bırakmasından şüphelenir. Odasını aradığında esrar hapları bulur. Okulda durumu kötüleşen Cengiz, basketbol takımından da çıkartılır. Kemal Cengiz’i her yerde izlemekte ve her seferinde eve götürmektedir. Cengiz ailesi ile de sürekli kavga etmeye başlar. Ama Kemal pes etmez. Onu arkadaşlarından uzaklaştırıp işe yerleştirir. Cengiz bir gün şirkette eroin komasına girer. Kaldırıldığı hastaneden kaçar ve para bulmak için kendi evini soyar. Annesi görür ve yine kavga ederler.

Cengiz artık babasını da bir düşman gibi görmektedir. Evden kaçıp Sevil ile yaşamaya başlar. Uyuşturucu bulmak için Sevil’in vücudundan bile yararlanırlar. Kemal onu tekrar eve getirir. Cengiz Sevil’e tutkundur. Onsuz yapamaz ve yine kaçar. Eroin krizine giren Sevil camdan atlayarak ölür. Cengiz bu olaydan babasını sorumlu tutar. Eve gidip onu bıçaklar. Kemal şikayetçi olmaz. Ve sonra motosikletini hızla uçuruma sürüp intihar eder…

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Kahreden Gençlik Filminin Oyuncuları


>> >> Kahreden Gençlik

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor