Kan ve Çikolata

Kan ve Çikolata (Blood and Chocolate)

Puan : 4/10 11 oy
Yönetmen: Katja von Garnier
Oyuncular
Tür: Fantastik, Gerilim
Yapım Yılı: 2007 (98 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2007 Cuma
Senaryo: Ehren Kruger, Christopher Landon
Yapımcı Firma: Berrick Filmproduktion
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Blood and Chocolate
Resmi Site: www.mydarkestsecrets.com/
Dağıtıcı Firma: Özen film

Kan ve Çikolata Filminin Konusu

On yıl önce, Colorado dağlarında genç bir kız, ailesinin kanlarında taşıdıkları bir gizem yüzünden vahşi avcılar tarafından öldürülmesini çaresizce izledi. Ormana kaçarak ellerinden kurtuldu ve avcıların hiç bir zaman bulamadıkları bir şeye, bir kurda dönüştü.

Şimdi, dünyanın yarısı kadar mesafe katetmiş olmasına rağmen, Vivian Gandillion (Agnes Bruckner) hala kaçmakta.

Bükreşin göreceli güvenliğinde yaşayan Vivian, günlerini bir çikolata dükkanında çalışarak, gecelerini ise, şehrin yeraltı klüplerinde kuzeni Ralf’in (Bryan Dick) ve suçlular çetesi “Beşler”in saçmalıklarını ört bas etmekle geçiriyor.

Aiden Galvin (Hugh Dancy), Bükreş’in eski sanat eserlerini, hem insan hem kurt görünüşüne bürünebilen, bir zamanlar insanlar arasında kutsal kabul edilmiş olan mitolojik kurt adamlar hakkında yazdığı yeni kitabı için araştıran bir yazardır.

Kendi adına bir sürü sorunla karşılaşan Aiden, canavar, katil gibi isimlerle anılan ve soylarının tükendiğini düşündüğü bu yabancı canlıların iç yaşamlarını keşfetmeyi umut etmektedir.

Şans eseri bir karşılaşma sonucunda, terkedilmiş bir kilisede yapılan garip bir ayin sırasında Aiden gerçekle yüz yüze gelir: Vivian ile..

Vivian, yeryüzündeki son kurtadam sürülerinden birinin gizemli başkanı Gabriel’in (Olivier Martinez) koruması ve kontrolü altında yaşamaktadır.

Türünün soyu tükenene kadar avlanmasını önlemek için Gabriel çok sıkı kurallar uygulamaktadır. Bu kurallarıdan birisi, her yedi yılda bir yeni bir eş alacağıdır. Vivian ise çoktan yeni eş olarak seçilmiştir?

Kan ve Çikolata Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 11 Yorum
 • Film Notu 8/10
  demet turgut 6.8.2009 18:11:00
  bence gerçekten izlenmeye değer bir film özellikle kurgusu çok etkileyici..ayrıca karanlıklar ülkesi ile de pek bir alakası yok..
 • Film Notu 4/10
  evin söyüt 1.3.2008 16:58:00
  filmi hiç beğenmedim fakat gece toplandıkları barda çalan etnik müziğe bayıldım.çok araştırdım fakat bulamadım.bu müziği bulan arkadaşlardan bildirmesini rica ediyorum.Kabadayı filminde de yine barda öyle bir müzik çalıyordu...
 • Film Notu -/10
  Tolga 17.12.2007 16:05:00
  Bana kalırsa Karanlık Ülkesi den esinlenmiş bir film ama ne yalan sölim efekler,oyuncular,ses,müzik,senaryo herşeyiyle dört dörtlük bence tam arşivlik bir yapıt teşekkür ederim .........
 • Film Notu -/10
  banderas 9.9.2007 18:09:00
  slm ark bence film güsel, süper gerek efektler olsun gerek konusu izlenmeye değer bi film izlemeyenlerinde izlemesini tawsiye ederim ark we tabiki underworldun yapımcılarından olduğu için daha bi hoş gelio bana tşk ark
 • Film Notu -/10
  zzZé|-|r@aa 24.8.2007 21:29:00
  daha önce izLediğim kurt adam fimLerine hiç benzemiyorr we cazibeLi kıLanda bu kesinLikle.seyretmenizi önemLe tavsiye ediyorum.gerçekten fiLm kültürünüze harika bi kadro we senaryo daha ekLemiş oLursunuz.hadi fiLm kötü dense biLe müzikLerine söz söyLenemez.sanki biraz bizim türk müzikLerini andırır gibi oLması insana hoşş bi haz weriyor gerçekten.iLLaki fiLm arşiwimizde buLunması gereken bir fiLm diye düşünüyorum..
 • Film Notu 10/10
  STORM 23.7.2007 17:13:00
  Bence çook gzl bi film.müzikleri gerçekten harika bence izleyin bişey kaybetmezsiniz
 • Film Notu 8/10
  sezen 17.7.2007 18:11:00
  öncelikle filmin müzikleri harika...sadece kurta dönüşme sahneleri pek başarılı değildi.başarılı,izlenilmeli.müziklere dikkat tekrar!!!
 • Film Notu 10/10
  ehlivan 5.7.2007 13:30:00
  öncellikle vicadani muhasebemize dayanarak bu filmi izlemediğimiz itiraf etmek istiyoruz. Bu talihsizliği yaşamamızın sebebi içinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik ve ard arda gelen ayrılık acıları ve en önemlisi bursumuzu çekememiş olmamızdır. bu nedenle tüm okuyucu arkadaşlardan özür diliyor ve filmi en kısa zamanda izleyeğmizi vaada ediyorz (mazot 600 kuruş).bu nedenle yorumlarımız diğer yorumcu arkadaşaların yapmış olduğu yorumları yorumlamak ve bundan hareketle değinilmeyen konulara ışık tutmak ve dünya sinema camiasına yeni bir soluk getirmek üzerine kuruludur.
 • Film Notu 9/10
  dilan 21.6.2007 19:20:00
  filmin adı ilk önce tuhaf geldi ama gidip izleyince acayip hoşuma gitti bide alt yazılı olmasaydı tam süper olacaktı
 • Film Notu -/10
  renovatıo 18.6.2007 00:11:00
  Filmin adına bakınca garipsedim önce durumu.Çikolata da neyin nesi diye...Ama izleyince adının yakıştığını gördüm.İzlenmesi gereken duygusal bir film.İmkânsız aşk yoktur.İyi seyirler...

Kan ve Çikolata Filminin Oyuncuları