Kazanma Hırsı

Kazanma Hırsı (Any Given Sunday)

Puan : 5/10 1 oy
Yönetmen: Oliver Stone
Oyuncular
Slogan: Hayat bir spordur
Tür: Drama
Yapım Yılı: 1999 (162 dk)
Vizyon Tarihi: 5 Mayıs 2000 Cuma
Senaryo: Daniel Pyne, John Logan
Yapımcı Firma: Warner Bros
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Any Given Sunday
Resmi Site: www.anygivensunday.net
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Kazanma Hırsı Filminin Konusu

Tony D'Amato (Al Pacino) Amerikan Futbol takımlarından Miami Sharks'ı uzun yıllardır çalıştıran kendini işine adamış çok başarılı bir koçtur. Fakat takım üst üste maç kaybetmeye başlayınca üstündeki baskı artar. Buna bir de takımın başarılı ve deneyimli oyuncusu Jack Rooney'in (Dennis Quaid) sakatlığı eklenince çaylak oyuncu Willie Beaman'ı (Jamie Foxx) oynatmak zorunda kalır. Beaman, uzun zamandır yedek kulübesinde beklemektedir. Bunun son şansı olduğunu düşününce, harika bir performans çıkarmaya başlar.

Üst üste gelen birkaç galibiyetten sonra kendini çok büyük görmeye başlayan Beaman, koçun ve diğer oyuncuların tepkisini çeker. Fakat takımın sahibi Christina Pagniacci (Cameron Diaz) koça baskı yaparak onu oynatmasını istemektedir. Pagniacci, babasının ölümünden sonra takımın başına geçen, erkeklerin dünyasında yer edinmeye çalışan genç bir bayandır. Bu arada takım doktoru Mandrake'in sakat oyunculara tam iyileşmeden oynar raporu verdiği ortaya çıkar.

Gerek kadrosuyla gerekse yönetmeniyle ilginç olduğu belli olan bir film. Beklentilerimizin yüksek olduğunu belritip, filmin Amerika’da yüksek bir gişe yaptığını da hatırlatalım.

Aldığı Ödüller

Alma Ödüllerinde Cameron Diaz en iyi kadın oyuncu olarak , Berlin film festivalinde Oliver Stone en iyi yönetmen adayı olarak göst... Devamı için tıklayın...
Alma Ödüllerinde Cameron Diaz en iyi kadın oyuncu olarak , Berlin film festivalinde Oliver Stone en iyi yönetmen adayı olarak gösterildi.

Kazanma Hırsı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 4/10
    Murat Kayabas 22.06.2000 01:15:00
    ANY GİVEN SUNDAY-KAZANMA HIRSI Filmin en güzel sahnesini ve belkide filmin anlatmak istediğini son karelerde buluyorsunuz. Filmin kalan zamanlarında ise heyecan vermeyen bir kaç amerikan futbolu maçı- ki bu oyunu bilenler filmde çok kolay touch downların olduğunu ve nedense oyunun dah sıklıkla miami tarafından başlatıldığına bir anlam veremeyeceklerdir- ve profosyonelliğin Amerikada eşdeğer olduğu değerleri- ki bazıları para, sex, kızlar, entrikalar, kolay ünlü olma ve kolay kaybetme, ünlü olanın hemen bir klip çevirmesi vs.- oldukça amatörce anlatmakta. Filmi seyredince ,bir film eleştirisinden çok bir spor karşılaşmasının yorumunu yapmakta olduğunuzu hissediyorsunuz, sinemasal açıdan hiç bir özelliği yok.Yazacak güzel şeyler bulmak istiyor insan, ama sadece bir kaç parıltılı görüntü dışında ne yazıkki hiç bir şey yok.Stad sahnelerinin zorluğundan olsa gerek maçlar sanki karanlıkta oynanıyormuş izleniminde, zaten bu sahnelerde Stone fena çuvallamış, çözümü tribünleri sahadan yükseğe kurmaya çalışsada buda bu sahnelerdeki amatör çekimleri engelleyememiş.Eh sonuçta öyle parlak bir film değil, biraz Diaz%%1%ın farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor olması ilginç geliyor, ne yazıkki başka ilginç bir yanıda yok. Pacino ve Stone ise büyük hayal kırıklığı yaratıyorlar. Sonuç tam bir piyasa filmi yaratılmış, gitmek isteyenlere iyi seyirler dileğiyle.

Kazanma Hırsı Filminin Oyuncuları