Kebab Connection

Kebab Connection

Puan : 5/10 5 oy
Yönetmen: Anno Saul
Oyuncular
Slogan: Kung-fu, kebab ve bir bebek
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: 2005 (96 dk)
Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2005 Cuma
Senaryo: Fatih Akın, Ruth Toma
Yapımcı Firma: Wüste Film Prodüktion
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: Almanca
Resmi Site: www.kebabconnection.de/

Kebab Connection Filminin Konusu

Onun Tanrıları Bruce Lee ve Jet Li, rüyalarını süsleyen hedefse yönetmen koltuğu... 21 yaşındaki İbrahim'in yani İbo'nun dünyasına hoş geldiniz. Hamburg'un Schanze semtinde oturan bu Hip-Hop'çu Türk delikanlısı, ilk Alman Kung-Fu filminin yapımcısı olarak tarihe geçmeyi aklına koymuştur. Ama önce işin mutfağına girmek ve Ahmet amcasının (HASAN ALİ METE) döner restoranı için bir reklam filmi çekmek zorundadır. Ortaya koyduğu projede Takeshi Kitano'nun acımasız sertliğini ve Zhang Yimou'nun güçlü zarafetini harmanlamayı başaran İbo, halkın reklam filmini büyük bir coşkuyla kucaklaması ve her gösterimin ardından 'Kebabın Kralı' adlı restoranının müşterilerle dolup taşması üzerine, önünde uzanan parlak kariyerin ilk pırıltılarını görmüş ve hayalinde Oskar töreninde yapacağı teşekkür konuşmasını canlandırmaya başlamıştır bile...

İbo'nun güzel kız arkadaşı Patrizia ya da kısa adıyla Titzi (NORA TSCHIRNER) ise sevgilisinin beklenmedik bir anda yıldız mertebesine yükselmesine gerektiği gibi sevinemez. Bunun aslında beş santimetre boyunda ve karnında büyümeye devam eden bir nedeni daha vardır...

Kebab Connection Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 5/10
  kemal unal 26.3.2006 11:34:00
  fatih akın%%1%ın neden bu filme üvey evlat muamelesi yaptığını şimdi daha iyi anlıyorum..birkaç hoş espri ve sahne dışında vasatı aşamayan bir film.
 • Film Notu 10/10
  sevde 13.2.2006 22:47:00
  denis moschitto bu film sensiz olmazmış bi harikasın seni izlemekten büyük keyif aldım
 • Film Notu 1/10
  bekir vural 27.5.2005 13:37:00
  bu tür bait Türk filmlerinden artık vazgeçilmeleli.örneğin Türk Tarihi geniş bunlarla ilgili filmelr yapılabilir veya duygusal filmler.
 • Film Notu 1/10
  irfan ALKAN 11.5.2005 13:27:00
  BERRRRRRBATTTTT BİR FİLM BU KADARMI BERBAT OLUR PARAMI GERI HAVELE ETSINLER
 • Film Notu 8/10
  ümit 5.5.2005 23:25:00
  film hoş olmuş fakat bazı iğrenç sahneleri var.. mesela bebeğin adamın suratına kakasını yapması.. sonra taksicinin burnuyl oynaması gibi iğrenç sahneler var.. ve film daha çok almanya yaşayan türkleri işlenmiş..

Kebab Connection Filminin Oyuncuları