Yönetmen: Cihan Taşkın
Oyuncular
Tür: Drama, Macera
Yapım Yılı: 2009
Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2009 Cuma
Senaryo: Mahmut Bengi
Yapımcı Firma: Sanayi-i Nefise
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.filmkelebek.com
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Kelebek Filminin Konusu

Yıl 1996. 11 Eylül faciasına yaklaşık beş yıl vardır ama facianın temelleri şimdiden atılmaktadır. Çünkü hiçbir şey bir gün önce başlamaz. Afganistan’da iç savaşın en sıcak günlerinde canından, malından ve evlerinden olan binlerce insan çatışmaların sona ermesini beklerken Yusuf ve arkadaşları, Mevlevi dedesi İbrahim’in yolcu etmesiyle insani yardım amacıyla oraya gitmek üzere yola çıkarlar. Nitekim Yusuflar yola çıkmak için hazırlanırken, Usame bin Ladin, Afganistan sınırından geçmektedir.

Kelebek Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 10/10
  ibrahim halil azak 22.5.2009 23:30:00
  aslında iyi bir film oldu çünkü oyuncular iyi kadro iyi herşey güzel bu türk sineması artık bir yükseliştedaha iyi işler yapıcağız
 • Film Notu 6/10
  MUSTAFA EKREN 5.5.2009 11:03:00
  Filmin sonunda bir insanın verdiği bir kararın dünyayı nasıl etkilediğini görüyoruz. Film iki boyutlu olarak tasarlanmış. Buda insanlara olaylara iki yönden bakma şansı tanımış diye düşünüyorum ve Türk sinemasına yeni bir düşünce tarzı getirilmiş diye düşünüyorum. Ve yönetmenin ilerleyen zamanlarda Türk sineması için daha iyi işler yapacağını düşünüyorum. Ayrıca film ekibine başarılarının devamını diliyorum.
 • Film Notu 10/10
  senaristtaş 3.5.2009 10:15:00
  hem konusu hem ileniş tarzı hemde oyuncularının kalitesi ve içerisindeki barındırdıgı ilklerle birlikte farklı bir olduğunu düşünüyorum, ailenecek izlenebilecek bir film oldugundan herkese tavsiye ediyorum
 • Film Notu 10/10
  Bayramozbek 2.5.2009 21:20:00
  Mükemmel ötesi tam oscarlık bir film olmuş. Hikaye çok özgün.. helal olsun demek ki iyi film yapılabiliyormuş...Emeği geçenleri kutluyorum.
 • Film Notu 10/10
  serhat yiğit 16.4.2009 22:16:00
  www.filmkelebek.com adresinden de görüleceği üzere, içeriği ne olursa olsun tüm teröristleri lanetleyen ancak birileri teröre bulaşırken bizlerin engel olmak için ne yaptığımızı ya da yapmadığımızı ciddi ciddi sorgulatacak, sıkı bir film... açık açık bin ladin ve el kaide demekten çekinmemiş olmaları da cesurca... başarılar diliyorum..

Kelebek Filminin Oyuncuları