Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı Başlıklı Kız (Hoodwinked)

Puan : 5/10 25 oy
Yönetmen: Cory Edwards, Tony Leech
Tür: Animasyon, Suç, Aile
Yapım Yılı: 2005 (80 dk)
Vizyon Tarihi: 24 Mart 2006 Cuma
Senaryo: Cory Edwards, Todd Edwards
Seslendirme
:
Yapımcı Firma: Blue Yonder Films
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Hoodwinked
Resmi Site: www.hoodwinkedthemovie.com/
Dağıtıcı Firma: Blue Yonder Films

Kırmızı Başlıklı Kız Filminin Konusu

Herkes Kırmızı Başlıklı Kız hikayesini bilir... ya da bildiğini sanır. Bilinen her şey değişiyor çünkü daha önce hiç kimse onları peri masalını bu şekilde görmedi. Her şey altüst edilerek, bilgisayar animasyonuyla, sonunda efsanenin ardındaki şoke edici gerçek suç sorgusunu açığa çıkaran bir suç komedisi yaratıldı. Sonunda, Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükanne, Oduncu ve Kurt’un işlenen suçun zanlıları olmalarıyla hikayenin tamamı ortaya çıkıyor. Yaratıcı hikaye anlatımlarıyla, cesur yapımcılar Cory & Todd ve Tony Leech gençler ve kendini genç hissedenler için bu hikayeyi perdeye taşıyorlar.Hoodwinked hikayenin sonundan başlıyor ve rüzgar ters yönden esiyor... Her şey tüylü ve kürklü polis ve dedektiflerin, gelen bir şikayet üzerine Granny’nin ormandaki evinde ortaya çıkmalarıyla başlıyor. İlk bakışta, bir oduncunun büyük anne kılığına girmiş bir kurdu tartaklaması ve haneye tecavüz ve izinsiz balta kullanma gibi bazı suçların işlendiği bilindik durum gibi gözüküyor.

Ama görünüş yanıltıcı olabilir. Nazik dedektif Nicky Flippers (DAVID OGDEN STIERS), çıkarcı polis şefi Grizzly (XZIBIT) ve polis memuru Bill Stork (Anthony Anderson) hilebaz şüphelileri sorgularken, her birinin tamamen farklı, ama aynı ölçüde vahşi ve tutarsız hikayeleri olduğunu keşfediyorlar. Dahası, işlenen suçun, orman için çok önemli olan değerleri kurabiye tariflerini çalarak ormanı yağmalayan, kötülüğü dilden dile dolaşan “Şekerleme Hırsızı ” ile de bir ilgisi var gibi gözüküyor.

Hiç biri tamamen göründüğü gibi değil, her birinin büyük sırları ve kurnaz yalanları var. Dedektifler kısa sürede, son derece masum görünen Kırmızı Başlıklı Kızın gayet görmüş geçirmiş, büyük kötü kurdun son derece yanlış anlaşılmış; büyük annenin kimsenin hayal edemeyeceği gizli bir hayata sahip ve tehlikeli, kasları en güçlü yeri olan-bu tipleri bilirsiniz- şaşırtıcı bir şekilde bazı amaçları olan biri olduğunu anlıyorlar.

Onlar olağan şüpheliler değiller – dedektifler, gitgide daha da karmaşıklaşan bu bilmeceyi çözebilmek ve suçluyu bulabilmek için, bir birleriyle çelişen görgü tanıklarına baş vuruyorlar. Sonunda, korkunç caninin gerçek kimliği ortaya çıktığında, farklılıklarını koruyarak, kendi mutlu hayatlarına dönmek Kırmızı Başlıklı Kız, Kurt, Oduncu ve Anneanneye kalıyor.

Kırmızı Başlıklı Kız Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 25 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Ayşen 17.11.2006 14:32:00
  BEN ÇOK BEĞENDİM.BENİM YAŞIMA GÖRE HARİKA
 • Film Notu 6/10
  tolga 2.10.2006 19:22:00
  kim ne derse desin cocuklar icin güzel bir film
 • Film Notu 8/10
  BEKİR 2.10.2006 19:18:00
  film güzel ama kurdun şekli güzel olmamiş.
 • Film Notu 9/10
  tolga arı 26.9.2006 15:17:00
  cok guzel bir film cok begendim saygılarımla
 • Film Notu -/10
  Nesrin 16.9.2006 19:23:00
  bence cok cocuksa. Hem original verziyonu dururken bunu vizyona sokmak oldukca delice.Artik nasil degistirebilir orginalleri diye dusunur oldu bizim zamanin yazarlari!!!
 • Film Notu 2/10
  caglar 22.8.2006 21:35:00
  cok kotuydu yaw...cok sey bekliyordum ama inanın orijinal hikayede daha cok gulunecek taraf bulursunuz...
 • Film Notu 8/10
  fikret kızıl 29.7.2006 16:02:00
  bu siteye aslında hayatın sıkıcılıkların kaçmak için geldim ilk başta nasıl kaçabilirim diye düşündün çocukluğum geldi sonra aklıma kış akşamlarında bana bu hikayeyi anlatırlarda bende öle çok tırsaki olurdumki çocukça olabilir ama insan belirli zamanlarında çocukluğunu hatırlatacak şeyler yaparak rahatlıyor herşeye rağmen güzel barışçıl bir dünya için birbirimize hoşgörülü davranalım inanın reklam yapmıyorum sadece içimden geldi
 • Film Notu 3/10
  Arthemis 5.6.2006 15:38:00
  Normal versiyonu çekilseydi daha iyi olurdu,hiç bir şeye benzemiyor
 • Film Notu 4/10
  earl angelapulos 31.5.2006 13:29:00
  sinemaya gelen filmlerin hemen hemen hepsini izledim ama kırmızı başlıklı kız filmi diğerlerine göre çok kötü.Baş yapıt diyemiyeceğim çünkü fazla beğenmedim.
 • Film Notu 9/10
  pınar toktay 30.5.2006 09:02:00
  çocuklar için çok güzel bir filim