Kızıl Şampiyon

Kızıl Şampiyon (Indian Horse)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Stephen S. Campanelli
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2017 (101 dk)
Vizyon Tarihi: 28 Ağustos 2020 Cuma
Senaryo: Richard Wagamese, Dennis Foon
Yapımcı Firma: Hann Medya
Yapım Ülkesi: Kanada
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Indian Horse
Dağıtıcı Firma: CGV Mars Dağıtım

Kızıl Şampiyon Filminin Konusu

1950'lerin sonlarında Ontario'da, sekiz yaşındaki Saul Indian Horse isimli yerli bir çocuk, kabilesi Ojibway'dan koparılır ve kötü şöhrete sahip bir Katolik okuluna yerleştirilir. Saul baskıcı bir ortamda kendi dilini konuşma veya geçmişine sahip çıkma özgürlüğü engellenir ve bakımı emanet edilen insanların ellerinde korkunç suistimallere tanık olur. Buna rağmen, Saul kurtuluşu en alışılmadık yerlerde arar ve gizlice buz hokeyine merak salar. Oyunun büyüsüne kapılmış bir şekilde kendi kendine gizlice oynamayı öğrenir ve yine kendine has bir beceri geliştirir.

Bu yeteneği sayesinde yetkililerin dikkatini çeker ve okulun sefaletinden kurtulur. Ancak Saul'un geçmişinin izleri her zaman mevcuttur ve ümit vaat eden kariyerini ve geleceğini tehdit eder. Acı dolu geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Saul, iyileşme sürecini başlatmak için atalarının ruhundan ve arkadaşlarının anlayışından yararlanır.

Kızıl Şampiyon Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 8/10
    Filmatör 21.08.2020 16:04:00
    Ezilen ve soykırıma uğrayan kızılderililerden geriye kalanların da halen dışlandığını anlatan bir film. Ayaklar altından zirvelere uzanışın öyküsü... İzlenebilir.

Kızıl Şampiyon Filminin Oyuncuları