Yönetmen: Tom Tykwer
Oyuncular
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: (147 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2007 Cuma
Senaryo: Andrew Birkin, Bernd Eichinger
Yapımcı Firma: Constantin Film Produktion GmbH [de]
Yapım Ülkesi: Almanya, Fransa, İspanya
Orijinal Adı: Perfume: The Story of a Murderer
Resmi Site: parfum.film.ru/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Koku: Bir Katilin Hikayesi Filminin Özeti

1766. Grasse, Güney Fransa.

Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille’ün (BEN WHİSHAW) hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar.22 yıl önce. Paris.

Grenouille’in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir.

Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard’ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır.

13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille’I Grimal’a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur.

Paris’e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam… Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler… istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur…

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 6 Yorum
 • Film Notu 9/10
  hacer kaya 23.2.2016 16:34:00
  unutamadığım filmlerden biri....
 • Film Notu 10/10
  duruist 16.11.2013 19:04:00
  mükemmel bir film çok farklı herkese tavsiye ederim
 • Film Notu 10/10
  mehmet gül 23.3.2013 14:54:00
  dehşet konulu ve güzel başyapıt
 • Film Notu 10/10
  film kolik 24.1.2011 20:53:00
  hayatımda izlediğim en iyi psikolojik gerilim filmlerinden biriydi diyebilirim.konusunun diğer filmlerden farklı bir konusu olmasıda ayrıca güzeldi...
 • Film Notu 10/10
  Gulsah Bilge 11.5.2010 17:31:00
  Hayatımın filmi oldu, fakat finaline atılan yorumlar dikkatimi çekti. Semih çok iyi yorumlamış, finali herkesin anlayabileceği türden bir final değildi. Filmin başında ki sahnede Grenouille idam ediliyor ama filmin finalinde insanlar aşırı bir sevgiyle onu yiyerek öldürüyor. Gerçek olay filmin başında ki olaydı, final Grenouille'ün bilinçaltında düşündükleriydi. Çünkü o kokudan başka birşeyi umursamıyor, kendi kokusu olmadığını farkedince hastalıklı bir biçimde insanın öz kokusuna ilgi duyuyor. Bu tıpkı çirkinsiniz diye makyajla ya da estetikle güzelleşmeye çalışmanız gibi. O da o kadınların kokusunu kullanarak güzelleşmek istedi.. Ben bayıldım gerçekten derin ve kaliteli bir film.
 • Film Notu 10/10
  gizem yavuz 1.5.2010 11:52:00
  beni acaip bir şekilde etkiledi çok mantıklı bir film olmasa da çok çok güzeldi . uzun bir süre etkisinden çıkmayacağım kesin en son ki kızın ölümüne çok acıdım. Keşke onu öldürmeseydi ...

Koku: Bir Katilin Hikayesi Filminin Oyuncuları


>> >> Koku: Bir Katilin Hikayesi

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor