Komşum Bir Katil

Komşum Bir Katil (The Whole Nine Yards)

Puan : 6/10 9 oy
Yönetmen: Jonathan Lynn
Oyuncular
Tür: Komedi, Polisiye
Yapım Yılı: 2000 (120 dk)
Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2000 Cuma
Senaryo: Mitchell Kapner
Yapımcı Firma: Flying Heart Films
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Whole Nine Yards
Resmi Site: www.nineyards.net/

Komşum Bir Katil Filminin Konusu

Nicholas Oseransky (Matthew Perry) Montreal’de yaşayan bir dişçidir. Sakin ve huzurlu yaşantısı bir gün evinin bitişiğindeki daireye Jimmy Tudeski’nin (Bruce Willis) taşınması ile allak bullak olur. Jimmy bir kiralık katildir ve onu öldürmek isteyen Chicagolu bir mafya ailesinden köşe bucak saklanmaktadır. Birbirine hiç benzemeyen bu iki adamı kader biraraya getirmiştir: ikisi de öldürülmek istenmektedir. Nicholas kötü bir tesadüf sonucu bulaştığı bu beladan sıyrılmak için ister istemez Jimmy’e yakınlaşır. Mafya artık her ikisinin de peşine düşmüştür.

Çekim Bilgileri

Geçtiğimiz sezon “ Altıncı His ” ( The Sixth Sense ), “ İkimizin Hikayesi ” ( The Story of Us ) ve “ Şampiyonlar Kahvaltısı ” ( Br... Devamı için tıklayın...
Geçtiğimiz sezon “ Altıncı His ” ( The Sixth Sense ), “ İkimizin Hikayesi ” ( The Story of Us ) ve “ Şampiyonlar Kahvaltısı ” ( Breakfast of Champions )da izlediğimiz Bruce Willis, “ Komşum Bir Katil ” adlı filmde, birkaç sezon önce gösterime giren “ Çakal ” ( The Jackal )da canlandırdığı ultra-profesyonel tetikçi kahramana bu kez komedi anlayışıyla yaklaşıyor. Aktör, filmde Jimmy “ Tulip ” Tudeski adlı profesyonel bir tetikçiyi canlandırıyor.

Son olarak “ Aşk Üçgeni ” ( Three to Tango ) adlı filmle karşımıza gelen “ Friends ” dizisinin sevimli komedyeni Matthew Perry, filmde Montreal’in lüks banliyö semtlerinden birinde yaşayan bir diş hekimini canlandırıyor.

Yönetmen Jonathan Lynn, televizyonlarda “ Emret Başbakanım ” adıyla gösterilen “ Yes, Minister ” ve onun devamı niteliğindeki “ Emret Başbakanım ” ( Yes, Prime Minister ) adlı filmlerin yaratıcısı olarak adını duyurdu. Lynn, geçtiğimiz yıllarda “ My Cousin Vinny ” ve “ Nuns On the Run ” adlı filmlerin yönetmenliğini yaptı.

Geleceğin en yetenekli komedyenlerinden biri olmaya aday görünen Matthew Perry ile yılların eskitemediği sevimli aktör Bruce Willis’i bir araya getiren film, özellikle Perry için çok ayrı bir yer taşıyor. Willis’in bir numaralı favorisi olduğunu söyleyen genç aktör, her ne kadar böyle büyük bir oyuncuyla çalıştığından ötürü tedirgin olsa da, ünlü aktörün sette yaptığı şakalar ve rahat tavırlarıyla heyecanını yenebildiğini belirtiyor.

Komşum Bir Katil Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 9 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Burhan Verdi 1.09.2007 20:04:00
  Eğlenceli ve hoş bir macera konu ve oyuncuların performansı mükemmel zevkle izlenebilir
 • Film Notu 10/10
  turgay4481 22.06.2006 00:16:00
  slm millet bu film harika
 • Film Notu 10/10
  SABİHA NUR KÖYLÜ 24.05.2006 17:16:00
  ben filmi izlerken dikkati mi ilk çeken MATTHEW PERRYNİN oyunculuğu oldu.adama hayran oldum.BRUCE WİLLİSİNDE hakkını yememek lazım...SÜPERDİİİ...
 • Film Notu -/10
  turgay 17.03.2006 13:26:00
  bu film güzel hata süper
 • Film Notu 10/10
  turgay 30.01.2006 17:52:00
  film çok güzel hata orada oynaya matthew perry rolünü çok iyi yapıyor film çok süper olmuş
 • Film Notu 9/10
  selçuk genç 3.12.2002 12:11:00
  Komşum Bir Katil eğlenceli bir yapım.Bruce Willis ve Matthew Perrynin oyunculukları ile dört dörtlük bir komedi filmi ortaya çıkmış
 • Film Notu 7/10
  pink floyd 13.10.2000 10:19:00
  bruce willis%%1%in karizmatik hareketleriyle dolu bir komedi filmi... gidilebilir
 • Film Notu 6/10
  EMİR YILMAZ 17.09.2000 16:06:00
  Öyle bir film ki,kimin kimi öldürmek istediği kafanızı karıştırabilir.%%2%ÖLDÜRMEK%%2% kelimesi sizi yanıltmasın,çünkü film sadece bir komedi.Gerçekten güzel espiriler var. Ama işlenen cinayetler filmi komedi olmaktan biraz çıkarıyor.Film güzel;kötü demiyorum ama çok heveslenilerek gidilecek bir film değil.Canınız sıkkınsa veya yorgunsanız izlemeniz gereken bir film.
 • Film Notu 5/10
  alper kalender 28.08.2000 00:02:00
  eğer yapacak hiç mi hiç bir işiniz yoksa ve illa bu filmi görmeliyim diye kendi kendinizi yiyorsanız gidin görün madem.ama özellikle oyuncuların kimliği sizi bu filme çekiyorsa gitmemenizde yarar var.çünkü hayal kırıklığına uğrayacaksınız.çok ilginç bir senaryo olmamasıyla birlikte çok basit bir film.oyuncuların performans göstermesini gerektiren sahneler olmadığından son derece sönük bir film.özellikle Bruce Willis%%1%in 6. his %%1%inden sonra ona pek yakışmayan bir film...

Komşum Bir Katil Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • Dışçiler ve düşkırıklıkları...

  Dışçiler ve düşkırıklıkları...

  Bruce Willis 'The Sixth Sense' ile Amerikan halkını sanki bir yerlerinden dürtmüştü; hatırlayın. Adam hem People’s Choice Awards’da en iyi aktör ödülü..
  8.9.2000

 • Silah, aşk ve para

  Silah, aşk ve para

  “Moonlighting” da dedektif David Addison, “The Sixth Sense” de doktor Crowne, “The Story of Us” da yazar Ben Jordan ve “The Whole Nine Yards” da kira..
  4.9.2000

 • SİLAH, CAZ VE LALE

  SİLAH, CAZ VE LALE

  Cadaloz eşıniz ve ondan aşağı kalmayan annesiyle sakin bir banliyöde yaşarken bitışiğinize mafya tarafından kellesine ödül konmuş bir kiralık katil ta..
  27.8.2000