Korku Nokta Com

Korku Nokta Com (Fear Dot Com)

Puan : 4/10 18 oy
Yönetmen: William Malone
Oyuncular
Tür: Korku, Gerilim
Yapım Yılı: 2002 (101 dk)
Vizyon Tarihi : 18 Nisan 2003 Cuma
Senaryo: Moshe Diamant, Josephine Coyle
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: İngiltere/Almanya/ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Fear Dot Com
Resmi Site: feardotcom.warnerbros.com/

Korku Nokta Com Filminin Konusu

New York’ta dört kişi tuhaf şekillerde ölür. Bu insanların görünürdeki tek ortak özellikleri hepsinin ölmeden önce gözleri ve burunlarının kanamış olmasıdır. Olayı araştıran dedektif Mike Reilly, buna bir çeşit virüsün neden olmuş olabileceğini düşünür; ancak Sağlık Bakanlığı’nda görevli Terry Huston’ın yaptığı araştırma sonucu, dördünün de ölmeden önce gayet sağlıklı oldukları anlaşılır. Mike ve Terry’in olay yerlerinde buldukları ipuçları korkunç gerçeğin çok geçmeden ortaya çıkmasını sağlar. Hepsi, internette korkunoktacom adlı websitesine girdikten tam 48 saat sonra ölmüştür. Mike bu sitenin, kaçırdığı kurbanlarını işkence ederek öldüren ve cinayetleri baştan sona internette canlı olarak yayınlayan psikopat doktor Alistair Pratt’la bağlantısı olduğunu düşünür. Esrarengiz ölümlerin nedenini bulmak ve daha fazla insanın ölmesini engellemek için Mike’ın önünde tek seçenek vardır: siteye girmek. Siteye girdiğinde bilgisayar ekranında beliren güzel bir kadın Mike’ı ölümcül bir oyun oynamaya davet eder. Mike’ın ‘Evet’i tıklamasıyla oyun başlar. Genç dedektif, 48 saat sonunda ya oyunu kazanacak ve sitenin sırrını çözmüş olacak ya da kaybedecek ve siteye giren diğer insanlarla aynı kaderi paylaşacaktır.

Açıklar

YAPIM HAKKINDA

MDP Worldwide’ın yapımını, Warner Bros’un da Amerika dağıtımını üstlendiği “Korku Nokta Com”, 1999 yılı...
Devamı için tıklayın...
YAPIM HAKKINDA

MDP Worldwide’ın yapımını, Warner Bros’un da Amerika dağıtımını üstlendiği “Korku Nokta Com”, 1999 yılı hitlerinden “House on Haunted Hill — Lanetli Tepe”nin yönetmeni William Malone’un imzasını taşıyor. İnternetin gizli ruhunu keşfeden korku-gerilim türündeki film, Lüksemburg’da çekilmiş. Malone, çekimler için neden oranın tercih edildiğini şöyle açıklıyor: “Hikaye, günümüz New York’unda geçiyor; ancak filmde istediğimiz atmosferi elde edebilmemiz için 1930’ların sanayi şehri New York’un görüntüsüne ihtiyacımız vardı. Kasvetli havası, terk edilmiş fabrika ve depolarıyla Lüksemburg bu görüntüyü bize sağlayabilecek yerdi. “Günümüz bilgi teknolojisiyle geçmişin sanayi şehri ortamını biraraya getirmede Malone’a, Yapım Tasarımcısı Jerume Latour, Editör Alan Strachan, Görüntü Yönetmeni Christian Sebaldt ve Özel Efekt Süpervizörü Harry Weissenhaan yardımcı olmuş.

“Korku Nokta Com”un başrollerini Stephen Dorff (Blade, Cecil B. Demented, The Power of One) ve Natascha McElhone ( Solaris, Surviving Picasso, The Truman Show, Ronin) paylaşıyor. Filmde genç oyunculara gerilim türünün baıarılı aktörlerinden Stephen Rea (Interview with the Vampire, The Crying Game), Jeffrey Combs (House on Haunted Hill, I Still Know What You did Last Summer) ve Udo Kier (Shadow of the Vampire, Dancer in the Dark) eşlik ediyor.

Stephen Dorff, filmde, Korkunoktacom.com websitesiyle bağlantılı olan esrarengiz ölümleri araştıran dedektif Mike Reilly rolünde karşımıza çıkıyor. Dorff, canlandıracağı karakteri özümsemek için senaryoyu çalıştığını ama karakterin asıl, çekimler sırasında kamera karşısında yaşanılan anlık etkileşimlerle gelişip şekillendiğini söylüyor. Dorff, McElhone ile birlikte çalışmasıyla ilgili olarak “Aramızdaki büyük uyum, karakterlerimizin şekillenip hayata geçmesine çok katkıda bulundu” diyor.

Filmde, Mike Reilly ile birlikte ölümlerin nedenini araştıran Sağlık Bakanlığı görevlisi Terry Huston’ıcanlandıran Natascha McElhone ise rolüyle ilgili olarak şöyle diyor: “Bu rol beni bir hayli zorladı; çünkü tempo ve gerilim film için çok önemliydi. Her gün sınırlarımı sonuna kadar zorluyordum.”

Özel Efekt Süpervizörü Wiessenhaan, “Korku Nokta Com”a, film noir -kara film- türündeki filmlere özgü gerilim ve atmosferin hakim olduğunu söylüyor. Malone, hikaye ve karakter unsurlarını vurgulamak ve filmin görsel zenginli¤ini arttırmak için özel efektlerden yararlanmış. “Güçlükle farkedilen ancak seyircinin psikolojisini etkileyen ve gerilim dozunu arttıran küçük ama önemli unsurları göz önüne çıkarmak için özel efektler kullandık” diyor yönetmen.

Korku Nokta Com Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 18 Yorum
 • Film Notu 10/10
  özgül 2.09.2015 14:38:00
  bu filmi bir türlü bulamıyorum....yardımcı olurmusunuz..
 • Film Notu 10/10
  osman 2.11.2007 20:11:00
  mükemmel bir filim olmuş diyecek bişey yok herşey ortada izlemeyenler mutlaka izlesin tavsiye ederim
 • Film Notu -/10
  selin 24.11.2006 21:10:00
  film hiç korkun değildi.canım sıkıldı hatta seyrederken. nedense hiç güzel şöyle adam akılı korkunç film yapamıyolar
 • Film Notu 9/10
  SİMGE 16.09.2006 11:10:00
  BENCE FİLM GÜZELDİ
 • Film Notu 1/10
  derya 30.07.2006 16:00:00
  bence film hiç korkutucu değildi
 • Film Notu 8/10
  bakla007 27.02.2005 02:23:00
  Film gerçekten ürkütücü.İyi bir gerilim ve korku ürünü diyebilirim.Filmin internet adreside bi okdar güzel.
 • Film Notu 6/10
  çagdas sarıkaya 6.12.2004 14:31:00
  idare eder film rekten kaybetmis biraz daha acık olsa ii olurdu
 • Film Notu 10/10
  erol göçmen 21.11.2004 19:10:00
  cok beyendim cok korkunç filmdi etkiliyicidi bende orda oynamak isterdim
 • Film Notu 6/10
  since1907 19.11.2004 00:14:00
  daha iyi bi film beklerdim
 • Film Notu 8/10
  cenedra 22.10.2004 22:57:00
  aslında süpere bır fılm ama halkadan özewnılmışte yapılmış ve bırazda saçma çünkü insanların korkularıyla sapık bır herifin hiç alakası yok bence

Korku Nokta Com Filminin Oyuncuları