Köstebek

Köstebek (Donnie Brasco)

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Mike Newell
Oyuncular
Tür: Biyografi, Suç, Drama
Yapım Yılı: 1997 (127 dk)
Vizyon Tarihi: 28 Şubat 1997 Cuma
Senaryo: Richard Woodley, Joseph D. Pistone
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Donnie Brasco
Dağıtıcı Firma: Sony Pictures

Köstebek Filminin Konusu

Kadife koltuklar, ağızlarından eksilmeyen purolar, karanlık yerlerde verilen korkunç kararlar ve herşeyin üstünde gelen erkeklik onuru... Şiddet her yerde kol gezer ama buna rağmen operaya gidecek zamanı bulurlar. Küfür ve sevginin atbaşı gittiği mükellef yemekler de cabası... Ve en önemlisi de kara para...

Hollywood bize uzaydaki mücadeleden, at üstündeki savaşlardan ve tek başına koca gökdelenleri kurtarmaya çabalayan kahramanlardan da bahseder ama gangster filmlerinin yeri ayrıdır. Sanki, büyürüz ve onlar zamanla birlikte yanımızda. Donnie Brasco, işte bizi tekrar bu atmosfere taşıyor. Üstelik filmin konusu gerçek bir hikâyeden alınma.

1978'de geçen filmde, bir FBI ajanı olan Joe Pistone'nin mafyayı nasıl yenilgiye uğrattığı anlatılıyor. Altı yıl boyunca mücevher hırsızı Donnie Brasco olarak hayatını sürdüren Piston, zamanla kendi rolüne inanmaya başlıyor, Mafya babasıyla yakalanıyor ve mafyadan çıkıp arkadaşını ele vermesi gerekeceği, hatta daha kötüsü, belki vurması gerekeceği günü düşünmeye ve ecel terleri dökmeye başlıyor.

Köstebek Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Köstebek Filminin Oyuncuları