Film Kritikleri

 • Üç Yol: Mostar’dan Hasankeyf’e

  Üç Yol: Mostar’dan Hasankeyf’e : Bir Kuyu, Bir Ayna, Bir Züleyha ve İki Yusuf

  “Oğlumu başsız ve kolsuz doğurmadım ki bu şekilde gömeyim” Hatice Teyze / Üç Yol Mostar’dan Hasankeyf’e… Üç Yol filminde beni en çok etkileyen, hatta günlerce kulaklarımda yankılanan replik… Bosnalı bir annenin 90lı yıllarda Sırplar tarafından kat..
  Esra Tekin, 25.10.2013

 • Rec 3: Diriliş

  Rec 3: Diriliş : Altın yumurtlayan tavuğu kesmek;

  “[REC],Serisinin ilk filmini izlediğimizde klasik zombi filmlerine alan daraltma ve handycam mantığıyla yaklaşmasını hem yenilikçi hem de akıllıca bulmuştuk. The blair witch project İle başlayan bu handycam akımı kısa sürede yönetmen, yapımcılar,..
  Hüseyin Yıldız, 5.11.2012

 • Kötü Öğretmen

  Kötü Öğretmen : Çocuğunuzun öğretmeni kim?

  Siz ne kadar kötü olursanız olun ya da öyle görünün; içinizde bir yerlerde sizi daha iyi bir insan olmaya iten saklı duygulara sahipsiniz olabilirsiniz. İşte 'Kötü Öğretmen' adlı film sizin iyi yanlarınızı bulup, ortaya çıkarma tüyoları veriyor. E..
  Özlem Özer, 7.10.2011

 • Kazananlar Kulübü

  Kazananlar Kulübü : “Haksız kazanç, Bağdat’tan döner”

  The Visitor ve Hayatın İçinden (The Station Agent) gibi bağımsız yapımlardan tanıdığımız senarist- yönetmen-oyuncu Tom McCarthy'nin, üçüncü yönetmenlik denemesi 'Kazananlar Kulübü',Temmuz ayının son günlerinde gösterime girdi. Adından da anlaş..
  Özlem Özer, 22.8.2011

 • Anneler Günü

  Anneler Günü : Anneler Günü (Mother's Day)

  Çocuklarım Olmadan Asla … Darren Lynn Bousman'ın yönettiği ve Rebecca De Mornay, Jaime King, Patrick John Flueger ile Warren Kole'un oynadığı 'Anneler Günü” (Mother's Day) vizyona girdi. Filmin adına bakıp ta duygusal ağırlığı baskın, hüzün..
  Özlem Özer, 16.8.2011

 • Ruhlar Kasabası

  Ruhlar Kasabası : Ruhlar Kasabası

  Yağmur bardaktan boşanırcasına yağmaktadır. Son model otomobilleri ile bir yerden bir yere gitmekte olan çok sıkı fıkı bir grup insan, hafif bir müzik eşliğinde yolculuk etmektedirler. Anlatmaya çalıştığım bu film bir yol hikayesi değildir. Bu film..
  Özlem Özer, 11.8.2011

 • Dr. Parnassus

  Dr. Parnassus : Terry Gilliam'ın Hayalhanesi

  Terry Gilliam, bana göre sinema dünyasının en cesur, en sıradışı isimlerinden biridir ve The Imaginarium of Doctor Parnassus buram buram Terry Gilliam kokan bir filmdir. Yüksek hayalgücü gerektiren sahne ve sekansları izlerken, aklımıza ister istemez..
  İsmail Çelebi, 3.4.2010