Film Kritikleri

 • Hayat Bir ?arkıdır

  Hayat Bir ?arkıdır : Sizin ?arkınız hangisi?

  Film değışik ve aslında filmle pek de alakalı olmayan bir açılış sekansı ile başlıyor: Bir odada bir grup Nazi askeri oturmaktadır. Rütbece onlardan üstte olduğu belli olan bir subay ise Alman Reich’ının Führeri Adolf Hitler ile telefonda konu? makta..
  Tuna Yılmaz, 3.9.2000

 • Vatansever

  Vatansever : Savaşçı...!

  Tüm modern görünüşüne rağmen geçmışte acımasız ve vahşı biri olarak ya? amıştı. Geçmışi bir türlü unutamıyor, geçmışteki kışiliğiyle şimdiki kışiliği arasında denge kurmakta zorlanıyordu. Fransız ve Kızılderili savaşları sırasında çok acımasız biriyd..
  Dilara Pekel, 28.8.2000

 • Komşum Bir Katil

  Komşum Bir Katil : SİLAH, CAZ VE LALE

  Cadaloz eşıniz ve ondan aşağı kalmayan annesiyle sakin bir banliyöde yaşarken bitışiğinize mafya tarafından kellesine ödül konmuş bir kiralık katil taşınıyor. Ne Yaparsınız? Tabii ki pek çok seçenek var ama ışin içine Chicago mafyasının önde gelenler..
  Kemal Yılmaz, 27.8.2000

 • ?ahane Bekar

  ?ahane Bekar : Berbat Bekar!

  Bu filme gitmeden evvel zeten pek de ıştah açıcı olmadığı açıktı. Ba? roldeki Chris O'Donnell'ı severim desem yalan söylemış olurum. Ama yine de belki komedi filmi olduğuna göre belki güleriz umuduyla karanlık salonun yolunu tuttuk. Tuttuk tutmasına ..
  Tuna Yılmaz, 19.8.2000

 • Görevimiz Tehlike 2

  Görevimiz Tehlike 2 : Görevimiz Tehlike Değil; Yorum...

  Görevimiz Tehlike geleneğindeki büyük değışim; Televizyon dizisi olduğu süreç boyunca biz başka hiçbir? eyle ilgilenmeyerek, pür dikkat seyretmeye alışmıştık Görevimiz Tehlike’yi; sebebi ise son derece karmaşık görevler içermesiydi. Oysa ki Görevimiz..
  Burcu Kurtiş, 2.8.2000

 • Mission: Impossible II

  Mission: Impossible II : Pasta Dilimleri

  Bundan yıllar önce büyük üstat Alfred Hitchcock; verdiği bir röportajda 'Herkes insanlara hayat dilimleri verir. Bense filmlerimde insanlara pasta dilimleri veriyorum.' demış. Bu sözü duymu? mudur bilemem ama, Hong Kong patentli yönetmen John ..
  Tuna Yılmaz, 13.7.2000

 • Görevimiz Tehlike 2

  Görevimiz Tehlike 2 : Ethan Hunt'ın 'Sıcak' Macerası

  Ve nihayet; kılıktan kılığa girmelerini sağlayan maskeleri, yoğun bilgisayar donanımlı savunmaları,5 sn içinde kendini imha eden mesajlarıyla IMF ajanları tekrar gündemde! Televizyonun televizyon olduğu zamanlarda herkesi ekrana bağlayan dizilerden o..
  Kemal Yılmaz, 1.7.2000

Vizyondaki Filmler