Film Kritikleri

 • Avatar

  Avatar : James Cameron Pandora'yı Sunar

  James Cameron bundan 15 sene önce çekmeyi planladığı ama o dönem teknolojisinin buna yeterli olamadığına karar vermesi ile ertelediği projesi sonunda sinemalarda seyircilerle buluştu. 4 yıl süren yapım aşamasında yeni nesil özel efektler kullanıldı. ..
  Cenk Telimen, 27.12.2009

 • Terminator: Kurtuluş

  Terminator: Kurtuluş : Yapay zekâ ütopyası klasik seyrinde...

  Sanayi devrimi ile adları özdeşleşen; çevre kirliliği, küresel ısınma, nükleer yıkım, bulaşıcı hastalılar gibi konular, sinemanın bugüne kadar vazgeçilmez materyalleri arasında hep üst sıralarda olmuştur. İnsanlığın sonunun, yine insanın kendi elinde..
  Soner Savaş, 10.6.2009

 • Koralin ve Gizli Dünya

  Koralin ve Gizli Dünya : Çocukluk korkularınızla yüzleşmeye hazır mısınız?..

  Neil Gaiman’ın kitabından uyarlanan ve Henry Selick tarafından yönetilen Koralin ve Gizli Dünya, tamamı stop-motion 3-D tekniği ile çekilen en uzun animasyon film olarak tarihe geçti diyebiliriz. Filmin 130’dan fazla sette 52 farklı sahneyle çekilen ..
  Soner Savaş, 21.5.2009

 • Güneşi Gördüm

  Güneşi Gördüm : Arabeskin sinemasal dansı

  Geçen sene büyük beğeni toplayan filmi Beyaz Melek’ten sonra bir kez daha yönetmenlik denemesinde bulunan Mahsun Kırmızıgül, bu kez daha eli yüzü düzgün bir filmle çıkıyor izleyici karşısına. Kendi tarzını oluşturmaya başlamış olan rahatsız edici boy..
  Zeynep Aydın, 14.3.2009

 • Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

  Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi : Hayat fark edemediğimiz bir mucizedir…

  Bazı şeyleri tersten söylemek ifadeyi değiştirmeyeceği gibi, anlama farklı bir açıdan bakabilmemizi, önemsiz gördüğümüz şeyleri fark edebilmemizi sağlar. “Hayat güzeldir” veya “güzel olan hayatın ta kendisidir” gibi. Örneğin; yaşlı doğup, genç ölseyd..
  Soner Savaş, 7.2.2009

 • Sahtekar

  Sahtekar : Klasik, tiyatral; fakat hayata dair…

  Sinema tarihinde “çocuğunu arayan ebeveynlerin” hikâyesi korku, dram ve hatta animasyon gibi pek çok tarz filme konu olmuştur. Yetimhane (2007) , Uçuş Planı (2005) ve Kayıp Balık Nemo (2003) bunlara verebileceğimiz seçme örneklerden bazıları. “Saht..
  Soner Savaş, 1.2.2009

 • Inkheart: Mürekkep Yürek

  Inkheart: Mürekkep Yürek : Masaldan filmler…

  Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Narnia Günlükleri, Dünyanın Merkezine Yolculuk, Spiderwick Günceleri ve hatırlayamadığım niceleri… Fantastik kitaplardan uyarlanan senaryolar beyaz perdeye akmaya devam ediyor. Hayal dünyamıza perdeler geriliyor ve ..
  Soner Savaş, 25.1.2009

Vizyondaki Filmler