Kurşun Yağmuru

Kurşun Yağmuru (Texas Rangers)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Steve Miner
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Kovboy Filmi
Yapım Yılı: 2001 (90 dk)
Vizyon Tarihi : 5 Haziran 2002 Çarşamba
Senaryo: George Durham, Scott Busby
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Texas Rangers
Resmi Site: www.dimensionfilms.com

Kurşun Yağmuru Filminin Konusu

1870’lerde kendine özgü kanunlarıyla! halkın kabusu haline gelen Texas Meksika sınırında yaşanan kargaşa Amerika’nın bilinen en eski kanun kurumunun yapılanmasının temelinin atılmasına ön ayak oldu; Texas Kovboyları. Bu kurum Amerikan tarihine şeref ve dürüstlüğün sembolü olarak geçmiştir.Gerçek bir hikayeden esinlenerek senaryolaştırılan film, efsanevi bir kahramanın hikayesini anlatmakta. İç savaş sırasında, baş rahip olarak görev yaptığı kiliseden ayrılarak gönüllü olarak cepheye Leander McNelly (Dylon McDermott) savaş sonrasında eve döndüğünde karısının ve çocuklarının eşkiyalar tarafından acımasızca öldürüldüğünü öğrenir ve Amerika’nın en tehlikeli bölgesi olan Texas Meksika sınırında yer alan bu kasabada, çoğu henüz 20’lerinde bir grup acemi çiftçiyi gerçek birer silahşör gibi yetiştirerek bu kanunsuz ve vahşi bölgeye yeniden huzur ve dirliğin gelmesi için eşkiyalarla amansız bir mücadeleye girişir.Yeni bir hayat vaadiyle uzun yollar kat ederek bu bölgeye yerleşen halk, Meksikalı eşkiyaların zulmünden bezmiş üstelik bu yetmiyormuş gibi bir de topraklarını geri almak için mücadele eden yerlilerin saldırısına uğramaktadır. İnsanların can ve mal güvenliğinin olmadığı, kanun adamlarının dahi uğramaya bile çekindiği bu topraklara huzur ve barışın gelmesi için halkın tek umudu Texas Kovboyları’dır.

Açıklar

Film, farklı geçmişleri olan, farklı kültürlerden gelen ve farklı eğitimler almış bir grup sıradan insanın azimle çabalayarak yeni... Devamı için tıklayın...
Film, farklı geçmişleri olan, farklı kültürlerden gelen ve farklı eğitimler almış bir grup sıradan insanın azimle çabalayarak yenilmez bir güç haline gelmesinin çarpıcı hikayesini anlatıyor.
Bu gerçek öykünün kahramanları, Amerika’da bir asrı aşkın bir süredir, gösterdikleri çaba, irade ve kahramanlıklar sayesinde gücün, inancın, şerefin ve dürüstlüğün bir sembolü olarak anılmaktadırlar.
Bu çarpıcı kişilikleri beyaz perdeye aktarma fikrini hayata geçirmek için kolları sıvayan yönetmen Steve Miner, öncelikle efsaneleşmiş bu karakterleri canlandıracak genç ve yetenekli simalardan oluşan bir oyuncu kadrosu
kurmak için tüm ajansları tek tek dolaşmış. Sonuçta gerçekten ilginç bir
kadro oluşturmayı başardığına inanan usta yönetmen, Dylan McDermott, James Van Der Beek, Ashton Kutcher, Randy Travis, Robert Patrick ve Usher Raymond gibi birbirinden iddialı isimlerin büyük bir uyum içerisinde ortaya çıkarttıkları başarılı performanstan son derece memnun.

Kurşun Yağmuru Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 10/10
    kadir keskin 6.12.2015 20:32:00
    kurşun yağmuru filmini izleyemedim

Kurşun Yağmuru Filminin Oyuncuları