Yönetmen: Yasin Uslu
Oyuncular
:
Tür: Dizi, Drama, Polisiye
Yapım Yılı: 2011
Yapımcı Firma: Pana Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: http://www.kurtkanunu.tv/

Dizinin Konusu

İttihat ve Terakki Cemiyetine mensup olan bir grup, Kurtulus Savasi sonrasında gerçekleştirilmeye çalişılan yeni oluşumda kendilerini bir tarafa itilmiş ve dışlanmış hissederek Cumhuriyet tarihinin belki de en şaibeli olayı olan İzmir suikastine sebebiyet vermişlerdir.

Bu olaydan habersiz olan ve kendini suikastin içinde bulan bir kişi vardır:Kara Kemal... Kendini İzmir suikastinin içinde bulan,İstanbul'un sahibiyken sığınacak mekan bulamaz hale gelen ve güvenebileceği bütün kapıların yüzüne kapandığı Kara Kemal'in yaşadıklarını anlatan Kurt Kanunu'nun konusu kısaca şöyle:

Zamparalığı ile meşhur olan Abdulkerim suikast ekibininde içinde bulunduğu Gülcemal vapurundan son anda inen kadının Laz İsmail'in kapatması Balli Naciye olduğunu fark eder etmez Naciye'nin evinin yolunu tutar.

Abdulkerim, Naciye ile gününü gün ederken, Baytar Rasim, Abdulkerim'i aramaktadır. Baytar Rasim,suikast ekibinden Ziya Hursit'in hükümetle bağlantı kurduğunu duymuş, durumun hemen Kara Kemal'e iletilmesi gerektiğini düşünmüştür. Ama işin garip tarafı, Kara Kemal'in hiçbir şeyden haberi yoktur.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Kurt Kanunu

Diziler

İlgili Haberler