Yönetmen: Frank Marshall
Oyuncular
Slogan: Dosluk, yaşam savaşı ve macera üzerine bu güne kadar alnatılmış en çarpıcı hikaye
Tür: Macera, Drama
Yapım Yılı: (120 dk)
Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2006 Cuma
Senaryo: David DiGilio, Toshirô Ishido
Yapımcı Firma: Walt Disney
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Eight Below
Resmi Site: disney.go.com/disneypictures/8below/
Dağıtıcı Firma: UIP Filmcilik

Kutup Macerası Filminin Özeti

Kaşifler ve bilim adamlarından oluşan bir ekibin araştırma görevine çıktığı Antarktika’da çok şiddetli kış koşulları hüküm sürmektedir. Kurtarma rehberi Jerry Shepard’ın (Paul Walker) yönettiği araştırma ekibinde kartograf/haritacı Cooper (Jason Biggs) ve tecrübeli jeolog Davis (Bruce Greenwood) vardır. Ölümcül bir kazadan sekiz kızak köpeğinin sayesinde yeni kurtulmuşlardır. Oradan bir an önce uzaklaşmak zorunda kaldıkları için sevgili köpeklerini donmuş arazide terk etmek zorunda kalırlar. Giderken geri döneceklerine dair söz vermişlerdir.

Antarktika’da yüzyılın en büyük fırtınası yaklaşırken her türlü ulaşım imkanı kesilmiştir. Buzlar arasında mahsur kalan köpekler, yüzyılın en acımasız kışına karşı yaşam mücadelesi vermektedir. Bu arada sevgili köpeklerini geride bırakan Jerry Shepard da, maceraperest ruhlu güzel pilot Katie’nin (Moon Bloodgood) yardımıyla olanaksız gibi görünen bir kurtarma operasyonuna girişmek üzeredir.

Aralarında sarsılmaz dostluk bağları bulunan insanlarla köpekler, Antarktika’nın görkemli ama bir o kadar da acımasız doğasında birbirlerine yeniden kavuşabilmek adına cesaret, dayanıklılık ve inanç gerektiren çok büyük bir yolculuğa çıkacaklardır.

Kutup Macerası Filminin Oyuncuları


>> >> Kutup Macerası

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor