Lauren Lee Smith

Lauren Lee Smith

Lauren Lee Smith
Oyuncu

Doğum Tarihi: 19.06.1980

Doğum Yeri: Kanada

Kanadalı aktris.

Lauren, Henry James Cambie Secondary School'da okudu. Smith Vancouver, British Columbia, Canada'da doğdu.. Bir belgesel yapımcısının üvey kızı olan Lauren, ailesiyle dünyayı dolaştı. 14 yaşındayken, ailesi Los Angeles, California'ya taşındı. Orada modellik kariyerine başladı.

19 yaşındayken Get Carter'da yeniden iyi bir rol aldı. Smith Christy: Return to Cutter Gap, Christy: A Change of Seasons ve Christy: A New Beginning gibi çalışmalarda yer aldı ve Mutant X 'te rol aldı. Mutant X'te Emma deLauro karakterini canlandırdı. Dead Zone, The Twilight Zone, Blade: The Series ve diğer dizilerde konuk oyuncu olarak rol aldı. Smith Sous-chef'de Lara Perkins'i oynarken, aynı zamanda The L Word Showtime drama dizilerinde yinelenen bir karakter oldu. 2005'te, Smith müstehcen bir film olan Lie with Me'de Leila karakterini oynadı.

2006'da Kanada tiyatro Intelligence'te tekrar rol aldı. 2007 yılının başında CBC mini-serisi Dragon Boys'ta oynadı. 2008'de, Lauren Pathology (Kadavra) filminde oynadı ve CBS hit show CSI: Crime Scene Investigation'da dokuzuncu sezonda düzenli bir dizi oldu. Riley Adams olarak Grissom'ın takımına katıldı, 'akıllı, çapkın ve esprili nonkonformist biri olan Riley Adams onu yargılamadan isyan eden psikiyatrist babasına karşı kanun uygulayıcılığı yaptı.' Ancak yaratıcı farklılıklar gösterdiğinden 10. sezon için dönmedi.

4 Nisan 2009'da Alman fotoğrafçı Erik Steingröver ile evlendi.

Görev Aldığı Yapımlar

Lauren Lee Smith Fotoğrafları