Uyuma yeteneğini kaybeden makine operatörü Trevor Reznik’in fiziksel sağlığı ve akli dengesi aşırı yorgunluk ve uykusuzluk yüzünden bozulmaya başlar. Yanında çalışanlar başlangıçta görünüşündeki tuhaflıktan ötürü ondan ürkmeye başlarlar; ama onun da karıştığı bir kazada içlerinden birinin kolunu kaybetmesiyle adamlar Trevor’a cephe alır. Kaza yüzünden o suçlanmaktadır. Artık hem kendisi, hem de diğerleri için bir engel haline gelmiştir; adamların tek isteği Trevor’ın gitmesidir.

Çalışanların onun işten atılması için komplo kurmaya başladıklarını anlamasıyla Trevor’ın suçluluk duygusunun yerini şüphe ve paranoya alır. Daha kötüsünü de beklemeli midir? Evinde gizli notlar bulur. Tüm bunlar Trevor’ı delirtmek için kurulmuş bir entrikanın parçaları mıdır; yoksa her şey aşırı uykusuzluk ve yorgunluktan mı kaynaklanmaktadır?

Olup bitenleri anlamak için, bu tuhaf olayları araştırmaya başlayan Trevor’ın hayatı uykusuz bir kabusa dönüşmektedir. Gerçeğe yaklaştıkça, aslında daha az şey bilmeyi tercih edecektir...