Matrix Reloaded

Matrix Reloaded (The Matrix Reloaded)

Puan : 8/10 50 oy
Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Oyuncular
Slogan: Aklın Özgür
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon
Yapım Yılı: 2003 (138 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Mayıs 2003 Cuma
Senaryo: Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce/Fransızca
Orijinal Adı: The Matrix Reloaded
Resmi Site: www.whatisthematrix.com/

Matrix Reloaded Filminin Konusu

Ya kehanet doğruysa?

Ya yarın bu savaşın bitmesi mümkünse? Bunun için savaşmaya değmez mi? Bunun uğruna ölmeye değmez mi?

Thomas 'Neo' Anderson (KEANU REEVES) kendinden önce Morpheus (LAURENCE FISHBURNE) ve Trinity'nin (CARRIE-ANNE MOSS) sorduğu bu soruları sormayı seçerek bedeli ağır olabilecek bir karar vermişti: Gerçeği aramak ve kabul etmek. Zihnini Matrix'ten azat etmek.

Her şey seçimle başlar.

Şimdi, Matrix üçlemesinin ikinci bölümünde, Zion, Makine Ordusu'nun işgâli altındayken, Neo olağanüstü güçlerini daha iyi kullanmaya başlar. Dünya üzerindeki son insan sığınağı olan Zion'un insan ırkını yok etmeye programlanmış 250.000 Sentinel'den kurtulabilmek için birkaç saati vardır. Fakat, Morpheus tarafından seçilmiş kişinin Kâhin'in kehanetini gerçekleştirerek, Makineler'le yapılan savaşı sona erdireceğine inancıyla yüreklenen Zion sakinleri tüm umutlarını Neo'ya bağlamışlardır. Neo ise bir yandan bir eylem planı yapmaya çalışırken, bir yandan da zihninde oluşan rahatsız edici görüntülerle uğraşmaktadır.

Anlamadığımız bir seçimin ötesini asla göremeyiz.

Birbirlerine duydukları sevgi ve kendilerine duydukları güvenle güçlenen Neo ve Trinity, Morpheus'la birlikte Matrix'e dönmeye ve olağanüstü yetenek ve silahlarını, sistematik olarak baskı ve zulüm yapan güçlere karşı kullanmaya karar verirler. Ama Matrix'te kararın gücünü çürüten, kararın getirdiği sorumluluktan kaçan ve başkalarının duygusal doğrularıyla beslenen güçlü varlıklar mevcuttur.

Seçim güç sahibi olanlarla olmayanlar arasında yaratılmış bir ilüzyondur.

Bu arada, Ajan Smith (HUGO WEAVING) gibi sürgünde olanlar da vardır. Ajan Smith kendisinin silinmesi emrini veren sisteme, Neo'yla olan amansız ilişkisi yüzünden itaatsizlik eder. Bir zamanlar nefret ettiği insani duyguların pençesindeki Smith intikam almak için yoluna çıkan her şeyi ezip geçecektir.

Güce sahip olan herkesin istediği şey nedir? Daha çok güç.Matrix'in yapısını daha iyi anlayabilmek ve insan ırkını kurtarma yazgısını yerine getirmek için giriştiği serüvende, Neo, hayal edebileceğinden daha büyük bir direniş, çok daha büyük bir gerçek ve daha imkansız bir seçimle karşı karşıya gelecektir.

Buraya seçimi yapmak için gelmedin. Bunu zaten yapmıştın. Buraya neden bunu yaptığını anlamak için geldin.Sevgi ile güven, inanç ile bilgi, amaç ile nedenin bir araya gelişiyle, Neo seçtiği yoldan gitmek zorundadır. Kendine 'Ya yapamazsam', 'Ya başarısız olursam' diye sorar..

O zaman Zion düşer...

Matrix Reloaded Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 50 Yorum
 • Film Notu 1/10
  Emir ŞAHİN 16.3.2020 13:35:00
  iğrenç film
 • Film Notu 9/10
  Neo Anderson 10.6.2007 15:42:00
  Acayip Güzel Bir film içinde aksiyon macera bilimkurgu...herşey var.10 üzerinden 9 verdim çünkü neo ile smith'in dövüştüğü sahneler gerçekçi değildi...
 • Film Notu -/10
  film süper 25.1.2007 09:50:00
  çok güzel bir film doğrusu çok beğendim. müthiş bir bilim kurgu filmi diyebilirim. carrrie anne moss ve keanu reeves birbirlerine çok yakışmışlar. diğer serilerine göre daha güzeldi
 • Film Notu 10/10
  matrıxgirl 23.1.2007 19:03:00
  filmi izledimve çok beğendim. özellikle dövüş sahnelerini. keanu reeves i de beğendim. bu film onu oyunculuk kariyerinde iyi bir yere getirdisayılır. çünkü matrıx te oynamadan önce fazla tanınmıyodu. ama şimdi hemen hemen sinemayla ilgilenenler onu tanıyor. bu da filmin başarısını ortaya koyuyor.
 • Film Notu 10/10
  keanufan 14.1.2007 13:19:00
  matrix'in bu serisi diğer serilerine göre bence iyi değildi.vasattı diyebilirim. ama filmde keanu reeves in olması benim için yeter de artar bile.
 • Film Notu 10/10
  Muhammed BALTACI 29.11.2006 22:25:00
  Bu flim çok güzel.
 • Film Notu 10/10
  NEO FANATİĞİ 29.9.2006 15:27:00
  iğrenç bir film yani bukadar olur inanamıyorum saçmalığa bak dövüş sahneleri fena değil ama sonu çok saçma o hareketler palavra biz daha iyi dövüşüyoruz neo bizim yanımızda halt etmiş ULAN NEO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Film Notu -/10
  fatih berber 5.9.2006 00:55:00
  bu filimi hiç beyenmedim1cisi daha güsel bence bu filim mofeuz sanki köle gibi emir alıo dnilenleri yapıo birincisinde öle değildi
 • Film Notu 6/10
  nazi 4.8.2006 15:00:00
  güzel
 • Film Notu 10/10
  Daywalker 22.7.2006 15:34:00
  Tek kelimeyle mukemmel ama boyle bitmemeliydi...bence Matrix serisi devam etmeli

Matrix Reloaded Filminin Oyuncuları