Melekler Çetesi

Melekler Çetesi (Honest)

Puan : 2/10 1 oy
Yönetmen: David A. Stewart
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2000 (110 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Aralık 2000 Cuma
Senaryo: Dick Clement, Ian La Frenais
Yapımcı Firma: Honest Productions
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Honest
Resmi Site: www.honestthemovie.com/
Dağıtıcı Firma: ANS Production

Melekler Çetesi Filminin Konusu

Üç kız kardeş 1960'ların dünya barışı, aşk ve mutluluk yaşam tarzını benimzemezler. Gerry (Nicole Appleton), Mandy (Nathalie Appleton) ve Jo (Melanie Blatt) yaşadıkları ekonomik zorluklar nedeniyle hırsızlık yapan bir haydut çetesi oluştururlar ve kadın olduklarını erkek kılığına girerek ve maskelerle kamufle edip soygunlar yaparlar. Bunun yanısıra, sadece kanuna karşı gelmekle kalmazlar aynı zamanda 'OLD BOY' adlı gangsterlere gözdağı vermeye başlarlar.

Kızlar, gözlerine kestirdikleri bir mücevher dükkanını soymak için araştırma yaparlar. Mücevher dükkanına girebilmenin en kolay yolu Londra'nın önemli pop gazetelerinden ZERO'nun içinden geçerek olabileceğine karar verirler. Gerry, soygunu gerçekleştirebilmeleri için gazetede inceleme yapmalıdır. Bunun doğrultusunda, gazeteye iş başvurusu bahanesiyle gayet çekici ve erkekleri baştan çıkaran bir kıyafetle gider ve bütün erkeklerin dikkatini çekmeyi başarır. Gazetede Oxford'da öğrenin gören Amerikalı bir öğrenci olan Daniel'in (Peter Facinelli) de aklını başından almıştır.

Kızkardeşler, o gece mücevherleri çalmak üzere, kimsenin gazetede olmadığını düşünerek, ofise girerler. Fakat Daniel, o gece çalışmak için ofiste kalmıştır ve Gerry ile Daniel karşılaşırlar; ancak Gerry erkek kılığında ve maskelidir. İkisi boğuşurlar, Daniel Gerry'nin maskesini çıkartır ve gördükleri karşısında dona kalır;çünkü karşısındaki öğleden sonra gazeteye iş başvurusu için gelen o çekici kadından başkası değildir. Çalan alarm yüzünden polis birazdan gelmek üzeredir ve Daniel, Gerry'i kurtarmak ister. Kızı kendi kamyonetiyle oradan kaçırır. Aslında onu evine bırakmaya niyetlidir fakat bu Gerry'nin yakalanmasıyla sonuçlanabileceği için ona geceyi kendi dairesinde geçirmesini teklif eder. Daniel komşusundan Gerry için ödünç kıyafet istemeye gittiğinde, Gerry çaldığı mücevherleri Daniel'in lambasının içerisine saklar. Daniel onun mücevher çaldığından habersizdir.

Kızkardeşleri Mandy ve Jo, Gerry'nin polis tarfından yakalandıklarını düşünmektedir. Ertesi gün Gerry kardeşlerini arayarak iyi olduğunu ve mücevherleri Daniel'in evine sakladığını söyler. Gazetede ise Daniel, mücevherlerin evinde saklı olduğundan habersiz polis tarafından sorgulanmaktadır.

Gerry, Daniel'in evine mücevherleri almak için gittiğinde Daniel ile karşılarır, ancak Daniel görmeden lambadan mücevherleri almayı başarır. Ancak ansızın gelen arkadaşları Daniel ve Gerry'yi gittikleri açıkhava hippi partisine götürürler. Daniel'e aşık olmakta olan Gerry bu daveti red etmez. Beraber son derece sıradışı ve keyifli geçirdikleri bu gün bir park havuzunda Gerry'nin faretmeden mücevherleri kaybetmesi ile sonuçlanır. Çift geceyi beraber geçirir.

Olaylar hiç umulmadık şekilde asıl bu andan itibaren başlar zira 'OLD BOY' çetesi artık kızların ve havuzun sularında kaybolmuş mücevherlerin peşindedir...

(Konu: Netgazete)

Melekler Çetesi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Melekler Çetesi Filminin Oyuncuları