Melekler Evi

Melekler Evi

Puan : 5/10 4 oy
Yönetmen: Ömer Kavur
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2000
Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2000 Cuma
Senaryo: Feride Çiçekoğlu, Ömer Kavur
Yapımcı Firma: Alfa Film
Yapım Ülkesi: Türkiye - Macaristan
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.meleklerevi.com/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Melekler Evi Filminin Konusu

“Melekler Evi” gittikçe karabasana dönüşen olaylar içinde birbirine tutkuyla aşık olan iki kişinin umutsuz serüvenini anlatıyor.

Savaş muhabiri olan Ahmet (Talat Bulut) Bosna’da yaralandıktan sonra mesleğini bırakıp yurda dönmüştür. Açacağı kişisel sergi için terk edilmiş evlerin fotoğraflarını çekmek üzere Şanlıurfa’ya gelir.Üniversiteden arkadaşı olan İbrahim’e (Tarık Papuccuoğlu) uğrar.

Ahmet fotoğraf çekmek için şehrin civarında gezinirken Harran’daki bir Kervansaray kalıntısında işlenen bir cinayete tanık olur ve fotoğraflarını çeker. Katil tarafından farkedilen Ahmet kaçarken yaralanır.

Gözlerini bir tekkede açan Ahmet tedavisi tamamlanıp Şanlıurfa’ya döndüğünde arkadaşının kaçırıldığını öğrenir. Sorgulanmak üzere emniyete götürülür. Çelişkili ifadesi kuşkuları üzerine toplar. Sonunda gördüğü cinayeti anlatmak zorunda kalır. Ancak cinayetten hiç bir iz yoktur. Gördüğü katilin ise iki yıl önce bir trafik kazasında öldüğünü öğrenir. Emniyetten serbest bırakılan Ahmet’in karşısına bu kez esrarengiz bir kadın çıkar. Arzuhan (Hande Ataizi) katilin kızıdır ve babasının yaşadığına inanmamaktadır. Ahmet’e kızgındır.Oysa, aralarında tutkulu bir aşkın alevleneceği Ahmet’le sır dolu Şanlıurfa’dan Van’a kadar uzanan bir karabasandan birlikte kurtulmaya çalışacaklardır.

(Konu: Alfa Film)

Çekim Bilgileri

Yönetmenliğini Ömer Kavur’un yaptığı “Melekler Evi” nin çekimleri 1 Haziran da Şanlıurfa’da başladı. Yedi hafta süren çekimler Şan... Devamı için tıklayın...
Yönetmenliğini Ömer Kavur’un yaptığı “Melekler Evi” nin çekimleri 1 Haziran da Şanlıurfa’da başladı. Yedi hafta süren çekimler Şanlıurfa, Bitlis, Tatvan, Ahlat ve Van’da tamamlandı.

EURIMAGE destekli film Türkiye, Macaristan ve Romanya ortak yapımı. Başrollerini Talat Bulut, Hande Ataizi, Aytaç Arman ve Arslan Kacar’ın paylaştığı filmde Metin Belgin ve Macit Koper de iki önemli rolle seyircinin karşısına çıkıyor. Süeda Çil ile genç oyuncu Yeliz Tozan’da filmin diğer oyuncuları. ”Melekler Evi” ndeki önemli rollerden bazıları Haldun Boysan, Tarık Pabuccuoğlu, Yüksel Arıcı ve Erkan Sever’den oluşan güçlü oyuncu kadrosu tarafından paylaşıldı. 1997 yılında “Akrep’in Yolculuğu” filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkan Ömer Kavur, üç yıllık suskunluğunu “Melekler Evi” ile bozdu. Bu dönemi yeni projeler oluţturmak için değerlendiren Ömer Kavur, “Melekler Evi” nin ‘Film Noir’ denilen türün Türk Sineması adına ilk ciddi uygulaması olacağını ifade ediyor. Bu türün “Şiddet içeren barok bir tutku ve aşk öyküsü” olarak tanımlandığını söylüyor.

Ömer Kavur ve yazar Feride Çiçekoğlu’nun yıllardır üzerinde çalıştığı senaryo, bu yıllar içersinde Türkiye’de kamu vicdanını derinden sarsan gelişmelerle biçimlenip genç yazar Erol Hızarcı’nın katılımıyla tamamlandı.

“Melekler Evi”nin Şanlıurfa, Bitlis, Tatvan, Ahlat ve Van daki çekimleri için seçilen tarihi mekanlar, yönetmen Ömer Kavur tarafından senaryo üzerinde çalışmaya başlandığı tarihlerde saptandı. Bu tarihi mekanların restorasyonu çekimler bittikten sonra başladı.

(Çekim Bilgileri: Alfa Film)

Melekler Evi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 10/10
  hülya acar 9.06.2006 14:17:00
  filmi izleme şansım olmadı ama işin içinde talat bulut varsa o filmin başarısız olması imkansız diye düşünüorum
 • Film Notu 10/10
  emrah tunc 23.04.2006 04:14:00
  aslında filmlerle pek alakam yoktur. Ama hande yi izlemek gercekten keyifli
 • Film Notu 9/10
  ilhan 28.03.2005 16:41:00
  hande ataizinin performansı çok iyi aslında herkesin en çok da yönetmenin.çok iyi
 • Film Notu 10/10
  Birsen Durukan 18.11.2000 14:38:00
  Popüler kültürün bir parçası olmayan yönetmen Ömer Kavur%%1%un son filmi %%2%Melekler Evi%%2% vizyondaki filmler içinde izlenmeye değer bir film.Ömer Kavur sinemasını sevenleri biraz şaşırtacaktır.

Melekler Evi Filminin Oyuncuları