Mevlüt Acaroğlu

Mevlüt Acaroğlu

Mevlüt Acaroğlu
Oyuncu

Doğum Tarihi: 10.10.1983

Doğum Yeri: Konya, Türkiye

Türk sahne sanatçısı ve oyuncu.

Konya’nın Meram ilçesinde dünyaya gelmiştir. 5 çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğudur. Anne adı Naciye, baba adı İsa’dır. En büyük abisi Ahmet, ablaları Fatma ve Şerife, kız kardeşi Şeyma’dır. Babasının toptan perakende gıda sektöründeki başarılı duruşu kendisini de bu sektöre yöneltmiştir. Uzun yıllar bu sektörde çalışmıştır. Yaz aylarında Turizm öğretmeni abisi ile otellerde animasyon ve eğlence organizasyonlarını yürütmüşlerdir. 2001 yılındaki devalüasyonun ardından gıda sektöründeki varlığını sonlandırmıştır. 2003-2005 yıllarında askerlik yapmıştır. Acemi birliğini İzmir-Narlıdere’de, usta birliğini İstanbul-Hasdal kışlasında tamamlamıştır. Bu sayede İstanbul’a ilk adımını atmıştır. Askerlik sonrası Konya’ya ailesinin yanına dönen Mevlüt Acaroğlu 2007 yılında yarışma vesilesiyle İstanbul’a tekrar gelmiş ve hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.

Türk televizyonları program sunucusu, sinema oyuncusu ve girişimci aynı zamanda Acaroğlu Active Ltd. şirketinin yönetim kurulu başkanıdır. Renkli, enerjik kişiliği ve bulunduğu her ortama neşe katması ile tanınır. İlkokulu Konya Alparslan ilköğretim okulunda tamamlamış ve eğitimini burada sonlandırmıştır. Televizyon hayatına 2007 yılında katıldığı 'Var mısın, Yok musun?' isimli yarışma programı ile giriş yapmıştır. 10 ay bu programda kalmış, 10 numaralı kutuyla yarışmış ve 10 TL kazanarak yarışmadan ayrılmıştır. Aynı dönemde bir kanalda annesiyle Naciye Acaroğlu ile 'Ana Kuzusu' isimli gezi programının sunuculuğunu yapmış, karavanla Türkiye’nin birçok ilini gezerek tanıtmışlardır. 2009 yılında Sinan Çetin ile ilk uzun metraj sinema filmi deneyimini yaşamış ve bunları 2016 yılında oynadığı iki sinema filmiyle pekiştirmiştir. Bekar Bekir adlı komedi filminde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır ve komedide ne kadar başarılı olduğunu göstermiştir. Gerçek hikayeden uyarlanan Ayla isimli sinema filmiyle başarısını ve bu yoldaki kararlılığını sürdürmektedir yine annesi ile oynadıkları bir içecek firmasının reklam filmiyle ekranlarda samimiyetin ne kadar etkili olduğunu kanıtlamıştır.

2008 yılından itibaren hem aile şirketindeki çalışmalarına devam edip hem de Acun Medya’da Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye, Rising Star gibi birçok prodüksiyonda başarılı bir şekilde One Man Sahne Showları’nı sürdürmektedir. Birçok konser ve festival etkinliklerinde de sunuculuğunu samimi, sempatik ve enerjik tavırlarıyla devam ettirmektedir.

Mevlüt Acaroğlu 2016 yılının Ağustos ayında Sümeyye Eryiğit ile dünyaevine girmiştir ve İstanbul Eyüp semtinde ikamet etmektedir.

Öncelikli hedefleri, sinema, televizyon ve sunuculuk alanındaki bilgi birikimini ve iş geliştirme becerilerini, en iyi şekilde yaptığı ve yapacağı işlere yansıtmak; iletişim sektöründe yer aldığı projelerde, kalıcı ve yararlı olmaktır.

Bu doğrultuda; televizyon, sinema ve sunuculuk sektöründeki hedeflerinden sapmadan bu alanda emin adımlarla ilerlemek için iş hayatını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Filmografi

2017 Bekar Bekir
2017 Ayla

Görev Aldığı Yapımlar

Mevlüt Acaroğlu Fotoğrafları

Portreler