Milo'nun Doğumu

Milo'nun Doğumu (Delivering Milo)

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Nick Castle
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2001 (94 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Haziran 2001 Cuma
Senaryo: Diana Wagman
Yapımcı Firma: IMMI Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Delivering Milo

Milo'nun Doğumu Filminin Konusu

Hamile ve doğurmak üzere olan Elizabeth Moore (Bridget Fonda) ve kocası Kevin (Campbell Scott) doğum son aşamada birden durunca hem şaşırmış hem de endişelenmişlerdir. Anlaşılan küçük yaramaz daha dünyaya gelmeye hazır değildir.

Milo (Anton Yelchin) çılgın bir ruhtur; zamanını geleceğin diğer çocuklarıyla kağıt oynayarak geçiren henüz doğmamış bir çocuk… Ruhsal dünyadan gerçek dünyaya yolculuk etme zamanı geldiğinde, Milo son bir kez düşünür, ve son anda kaçar. Onun bu karşı çıkışı, olayların doğal akışını engellemiştir ve o pes edene kadar başka doğum olmayacaktır. Milo’yu dünyaya gelmeye ikna etme görevi Elmore Dahl’a (Albert Finney) verilir, ona yaşamanın çok güzel olduğunu göstermesi gerekmektedir.

Elmore, en çok istediği şey tekrar ölümlülerin arasına karışmak olan bir ruhtur. Bu görevi sayesinde Milo’ya New York City’nin güzelliklerini gösterme şansını yakalar, hem de dünyaya dönmek için ikinci bir şans anlaşması yapar, tabii Milo’ya şu üç sözcüğü söyletebilirse: “Dünyaya gelmek istiyorum.”

Sadece 24 saati vardır…

(Konu: Özen Film)

Çekim Bilgileri

Başrollerini Bridget Fonda, Campbell Scott ve Albert Finney'nin paylaştıkları filmin yönetmeni Nick Castle . Senaryo ise Diana Wag... Devamı için tıklayın...
Başrollerini Bridget Fonda, Campbell Scott ve Albert Finney'nin paylaştıkları filmin yönetmeni Nick Castle . Senaryo ise Diana Wagman ve David Hubbard tarafından yazılmış.

Filmin küçük bir bütçe ile NewYork ve Atlantic City'de çekimlerinin yapılması her mekanın tam olarak kullanılmasını ve hakkının verilmesini sağlamış. 'eğer büyük bütçeli bir stüdyo filmi çekmiyorsak filme hareket ve ruh katacak olan mekanları ve şehrin özelliği olan mekanları kullanmak çok önemlidir. NewYork'un kendine ait ve dünyanın hiç bir yerinde bulamayacağınız bir dinamiği vardır. Bu dinamiği ve ruhu filme aktarmamız gerekiyordu. Central Park'da doğanın güzelliğini ve evsizleri bir arada görmek filmin kahramanı Milo'yu dünyaya gelmekte kararsız bırakacak kadar özel bir durumdur. Fakat hayat budur ve bunu ancak NewYork gibi bir şehirde bir arada görebilirsiniz. Milo'nun dünyada merak ettiği bir diğer özellik ise gerçekten büyülü bir doğa olayı olan kar yağmasıdır. Ve kar NewYork'da bir başkadır.'

(Çekim Bilgileri: Özen Film)

Milo'nun Doğumu Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Milo'nun Doğumu Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

  • Bu kadar sancılı bir doğum da olmaz ki!!

    Bu kadar sancılı bir doğum da olmaz ki!!

    A caba diyorum ben mi çok müşkülpesent bir insanım? Yani, aslına bakarsanız hiç te öyle burnu havalarda gezen, aşırı mükemmeliyetçi falan da değilimdi..
    13.5.2002