Oyuncular
:
Tür: Dizi, Yabancı Dizi, Komedi
Yapım Yılı: 2009 (30 dk)
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2009 Çarşamba
Senaryo: Christopher Lloyd I, Steven Levitan
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Yayıncı Platform: Disney+

Dizinin Konusu

Dizi, Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett'in aileri etrafında dönmekte ve birbiriyle ilişkili bu üç ailenin hikayesi anlatılmaktadır. Aile'nin babası Jay Pritchett (Ed O'Neill) genç bir kadın olan Gloria (Sofia Vergara) ile evlidir, çocuğu Manny (Rico Rodriguez) ise Gloria'nın ilk evliliğindendir. Bir ev hanımı olan Claire (Julie Bowen), emlak acentası ve kendi ifadesiyle cool baba olan Phil (Ty Burrell) ile evlidir. Phil-Claire çiftinin üç çocuğu vardır; Haley (Sarah Hyland) basmakalıp bir lise öğrencisi, Alex (Ariel Winter) aşırı zeki ortanca çocuk ve gayet sıradışı olan Luke (Nolan Gould) evin tek oğlan çocuğudur. Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) ve Cameron (Eric Stonestreet) dizinin eşcinsel çiftidir. Bu çiftin evlatlık edindikleri Vietnamlı, Lily isminde bir bebekleri vardır.

Yapım Öyküsü

Lloyd ve Levitan kendi aileleri hakkında konuşurken, aile temalı bir TV dizisi yapma fikri doğdu. Sahte belgesel tarzında bir aile... Devamı için tıklayın...
Lloyd ve Levitan kendi aileleri hakkında konuşurken, aile temalı bir TV dizisi yapma fikri doğdu. Sahte belgesel tarzında bir aile komedisi için çalışmalara başladılar. Çalışmaların sonunda, üç aile ve bu üç ailenin yaşadıkları hakkında bir proje yapmaya karar verdiler.

İlk olarak dizinin adını My American Family olarak belirlediler. Yapımcılar diziyi CBS, NBC ve ABC'ye götürdüler. CBS, ne tek kamera stilini kullanmaya ne de büyük bir sorumluluğa hazır olduğundan diziyi kabul etmedi. NBC'nin ise zaten hali hazırda The Office ve Parks and Recreation olmak üzere iki tane mockumentary tarzında dizisi bulunmaktaydı. Diziyi ABC kabul etti ve tam sezon onay verdi.

Çekim Bilgileri

ABC tarafından 9 Ekim 2009'da tam sezon onayı verildi, 10 Ocak 2010'da ise ikinci sezon onayını aldı.

Aldığı Ödüller

Modern Family, En İyi Komedi Dizisi, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktör, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktris gibi kate... Devamı için tıklayın...
Modern Family, En İyi Komedi Dizisi, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktör, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktris gibi kategorilerde Emmy Ödülleri'ni kazandı. Ayrıca Altın Küre Ödülleri'nde Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Televizyon Dizisi ödülüne layık görüldü.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Modern Family

Diziler

İlgili Haberler