Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Munyurangabo

  Munyurangabo

  Yönetmen: Lee Isaac Chung
  Senaryo: Lee Isaac Chung, Samuel Gray Anderson
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2007
  Yayın Tarihi: 18.12.2009
  Ruanda soykırımından on beş yıl sonra, Munyurangabo ve arkadaşı Sangwa kırsala ve geçmişe doğru yola koyulur. Munyurangabo, köylerinde öldürülen ailesinin intikamını almak isterken, Sangwa geride bıraktığı ve şu anda harabe olan yere geri dönmek istiyor.
  Munyurangabo Orijinal Fragman
 • Cryptozoo

  Cryptozoo

  Yönetmen: Dash Shaw
  Senaryo: Dash Shaw
  Tür: Animasyon
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 20.08.2021
  Seyircisini fantastik yaratıklarla dolu bir hayvanat bahçesinde saykodelik bir yolculuğa çıkaran Cryptozoo, politik sularda yüzen benzersiz bir görselliğe sahip. Mitolojiden aşina olduğumuz masalsı yaratıkları kurtarıldıktan sonra bir arada tutan Cryptozoo adında bir sığınma bahçesi çalışanı olan Lauren Gray, Baku adında rüyaları yiyen bir yaratığı yakalamaya çalışırken tüm bu yaratıkları gizli tutmanın mantıklı olup olmadığını sorgulamaya başlıyor.
  Cryptozoo Orijinal Fragman
 • Maddenin Halleri

  Maddenin Halleri

  Yönetmen: Deniz Tortum
  Tür: Belgesel
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 19.06.2021
  Maddenin Halleri, yönetmen Deniz Tortum’un doğduğu ve babasının doktor olarak 30 yıl görev yaptığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaşananlara odaklanıyor. Evlerinden çok hastanede vakit geçiren doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının yaşamlarının mercek altına alındığı filmde, hasta odalarından ameliyathaneye, bekleme salonlarından yemekhaneye hastanenin dört bir yanında yaşananlar gözler önüne seriliyor.
  Maddenin Halleri (Phases of Matter) Orijinal Fragman
 • Devlet Töreni

  Devlet Töreni

  Yönetmen: Sergey Loznitsa
  Senaryo: Sergey Loznitsa
  Tür: Belgesel, Tarih
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 8.01.2020
  1953 yılının Mart ayında, Joseph Stalin’in cenazesi için büyük bir kalabalık Kızıl Meydan’a akın eder. Yüzlerce kameraman töreni kaydetse de, şimdiye dek bu arşiv görüntülerinden pek azı gün yüzüne çıkmıştır.
  Devlet Töreni (State Funeral) Orijinal Fragman
 • Seni Buldum Ya!

  Seni Buldum Ya!

  Yönetmen: Reha Erdem
  Senaryo: Reha Erdem
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi
  Yapım Yılı: 2021
  Yayın Tarihi: 13.03.2021
  İstanbul karantina altındadır. Felek ve Kerim, bu dönemde akla gelebilecek en güzel vurgun yolunu bulur. İnsanların bilgisayarına erişip kendilerini devlet yetkilisi olarak tanıtacak, onlara 'suçlar'ını itiraf ettireceklerdir. Ne var ki söz konusu şehir İstanbul’dur ve burada her türden insan yaşar!
  Seni Buldum Ya! Orijinal Fragman
 • Deniz Feneri

  Deniz Feneri

  Yönetmen: Robert Eggers
  Senaryo: Robert Eggers, Max Eggers
  Oyuncular
  :
  Tür: Korku, Gerilim
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 18.12.2019
  Eski bir denizci olan Thomas Wake, gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapan bir adamdır. Yıllardır adada tek başına bekçilik yapan Thomas’ın yanına, işlerde yardımcı olması için Ephraim Winslow adında bir genç gönderilir. Birlikte çalışmaya başlayan Thomas ve Ephraim arasında çok geçmeden büyük bir iktidar savaşı patlar. Yaptığı işi büyük bir sorumlulukla yerine getiren Thomas, gücünü ispatlamak için tecrübesiz bir genç olan Ephraim üzerinde baskı kurmaya başlar. Ufak bir adada deniz fenerinin içinde hapsolan ve zamanla akıl sağlığını kaybetmeye başlayan iki adam, en derin korkuları ile yüzleşmek zorunda kalır.
  Deniz Feneri (The Lighthouse) Orijinal Fragman
 • Bizim Çağımız

  Bizim Çağımız

  Yönetmen: Carlos Reygadas
  Senaryo: Carlos Reygadas
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 6.02.2019
  Ester, ünlü bir şair olan kocası Juan ile birlikte bir boğa çiftliği işletmektedir. Mutlu bir evliliği olan çiftin yaşamları, bir at yetiştiricisi olan Phil’in çiftliğe gelmesi ise bambaşka bir hal alır. Adamın gelişi, çiftin evliliklerini gözden geçirmelerine neden olur. Onlar her ne kadar açık bir evlilik yürütse de Juan, eşinin Phil ile olan ilişkisini gördükçe içindeki kıskançlık duyguları gün yüzüne çıkar. Unuttukları birçok duygunun açığa çıkmasına bir de yaşadıkları iletişim kopukluğu eklenince, üçlü büyük bir sorun ile karşı karşıya kalır.
  Bizim Çağımız (Nuestro tiempo) Orijinal Fragman