Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Showgirls

  Showgirls

  Yönetmen: Paul Verhoeven
  Senaryo: Joe Eszterhas
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 1995
  Yayın Tarihi: 11.09.2021
  Nomi Malone ünlü bir şov kızı olma hayalleri kuran genç ve alımlı bir kızdır. Bu hayalini gerçekleştirmek için Las Vegas'a gitmeye karar veren Nomi bu yolculuğu otostop çekerek tamamlayacaktır. Ancak bu bu hayale giden yol her zaman olduğu gibi türlü tehlikeler ve zorluklarla doludur. Nomi'nin Las Vegas'ın ışıltılı dünyasında striptizci olarak başladığı kariyerinde tanıştığı insanlar ve karşılaştığı durumlar hayal ettiği şov kızına dönüşebilmesini sağlayabilecek midir?
  Showgirls Orijinal Fragman
 • Yaşasın Şeytan?

  Yaşasın Şeytan?

  Yönetmen: Penny Lane
  Senaryo: Penny Lane
  Tür: Belgesel
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 9.09.2021
  Prömiyerini geçtiğimiz ay Sundance’te yapan Penny Lane belgeseli Hail Satan?, satanistler için adalet arayışında olan Amerikalı dini oluşum The Satanic Temple’ı konu ediyor. Devlet kurumları, kilise ve halkın geri kalanıyla yaşadıkları sıkıntılar ve kendilerini özgürce ifade etmek için alan yaratma çabalarıyla belgesele konu olan The Satanic Temple’ın üyeleri, “Biz sandığınız gibi değiliz” mesajını dile getiriyor.
  Yaşasın Şeytan? (Hail Satan?) Orijinal Fragman
 • Casusun Karısı

  Casusun Karısı

  Yönetmen: Kiyoshi Kurosawa
  Senaryo: Ryûsuke Hamaguchi, Kiyoshi Kurosawa
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Tarih, Savaş
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 8.09.2021
  Japonya’da tüccarlık yapan Yusaku Fukuhara, Mançura’da hayatının değişmesine neden olacak kötü bir olaya şahit olur. Bunun ardından Mançura’ya gitmek için karısını terk eder. Karısı, kocasının bu isteğinin nedenini anlamaz ve kendisini aldattığından şüphelenir.
  Casusun Karısı (Wife of a Spy) Orijinal Fragman
 • 90'ların Ortası

  90'ların Ortası

  Yönetmen: Jonah Hill
  Senaryo: Jonah Hill
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 7.09.2021
  Stevie 13 yaşında bir çocuktur ve 90'lı yıllarda Los Angeles'ta yaşamaktadır. Yaz mevsiminde okulun tatile girmesiyle birlikte bol bol bisiklet sürme şansı yakalayan Stevie, ergenliğinin ilk aşamalarındadır. Sorunlu bir aile hayatı olan Stevie, bağımsızlığını bir türlü kazanamayan bekar annesi ve şiddete meyilli ağabeyi ile yaşamaktadır. Okulunda ise maddi durumları daha iyi olan arkadaşları tarafından hor görülmektedir. Özgürlük alanı kalmayan genç delikanlı, yaz tatili boyunca huzursuz evi ve Motor Avenue kaykay dükkanında tanıştığı yeni arkadaş grubu arasında gidip gelir. Bu süreçte sınıf, ırk ve ayrımcılık hakkında bazı zorlu dersler alacaktır.
  90'ların Ortası (Mid90s) Orijinal Fragman
 • Tokyo Sonatı

  Tokyo Sonatı

  Yönetmen: Kiyoshi Kurosawa
  Senaryo: Kiyoshi Kurosawa
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2008
  Yayın Tarihi: 5.09.2021
  Klasik, mutlu görünen Japon ailesi Sasakiler, babanın işinden çıkarılması sonunda parçalanıyor. Ailesine karşı utanç içinde olan baba her sabah işe gider gibi giyinip evden çıkıyor. Malesef bu utanç babanın çocukların üstünde aşırı tepkiler vermesine yol açıyor. Piyano çalmak isteyen küçük oğlan ve Amerikan askerisine katılmak isteyen büyük oğlanın dilekleri bardağı taşırıyor. Çocuklar babalarının sözünü dinlememeye başlıyor, ve hatta küçük oğlan okulu bile ekip piyano derslerine gidiyor. Kurosawa klasik, dertsiz, tasasız, rutin yaşam felsefesine sahip Japon ailelerine bu filmle güzel bir eleştiri getiriyor.
  Tokyo Sonatı (Tôkyô Sonata) Orijinal Fragman
 • Sarı Kedi

  Sarı Kedi

  Yönetmen: Adilkhan Yerzhanov
  Senaryo: Inna Smailova, Adilkhan Yerzhanov
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 1.09.2021
  Eski bir mahkum olan Kermek ve sevgilisi Eva, Kazakistan bozkırlarındaki suç dolu hayatlarını geride bırakmak isterler. Kermek tam bir Alain Delon hayranıdır ve en büyük hayali, dağların ortasında bir sinema salonu açmaktır.
  Sarı Kedi (Sary Mysyq) Orijinal Fragman
 • Ter

  Ter

  Yönetmen: Magnus von Horn
  Senaryo: Magnus von Horn
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 18.08.2021
  Varşova’da yaşayan 30 yaşındaki bir fitness koçu olan Sylwia, sosyal medyada oldukça popülerdir. Sosyal medyada paylaşımlarıyla binlerce kadına daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ilham verir. Ama sosyal medyada sahip olduğu ün, başına beklenmedik durumların gelmesine de neden olur. Bir sapık tarafından takip edilmeye başladığında Sylwia, bu süreçte kendisiyle yüzleşip seçimlerini sorgulamaya başlar.
  Ter (Sweat) Orijinal Fragman