Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Yuva

  Yuva

  Yönetmen: Ursula Meier
  Senaryo: Ursula Meier , Antoine Jaccoud
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2008
  Yayın Tarihi: 15.09.2021
  Herkesten uzak, sessiz bir araziye konuşlanmış bahçeli evlerinde sakin ve huzurlu bir hayat süren bir ailenin yavaş yavaş deliliğe sürüklenmesi anlatılıyor. Yanlarından geçen bomboş otobanın bir gün hizmete açılmasıyla hayatları kabusa dönen aile üyeleri, sürekli akan trafik ve gürültü yüzünden huzurları ve akıl sağlıklarını kaybedeceklerdir.
  Yuva Orjinal Fragman
 • Ferahfeza

  Ferahfeza

  Yönetmen: Elif Refiğ
  Senaryo: Elif Refiğ
  Oyuncular
  :
  Tür: Macera, Aile, Romantik
  Yapım Yılı: 2013
  Yayın Tarihi: 2.09.2021
  Baskıcı babası Raif ve acar arkadaşı Kısmet’le Tuzla tersane bölgesinde tedarikçi olarak çalışan Ali, 20 yaşında hayalci bir gençtir. Denize açılan gemileri seyrederken kendisi için daha güzel bir hayat olduğuna inanır. Bir gece Kısmet’le şehri başka bir açıdan görmek için bir kulenin tepesine tırmanır. Çevreye bakınırken karşıdaki duvarda yarım yapılmış bir gemi grafitisi gören Ali bunun bir işaret olduğuna inanır.
  Ferahfeza Orjinal Fragman
 • Geçmiş

  Geçmiş

  Yönetmen: Asghar Farhadi
  Senaryo: Asghar Farhadi, Massoumeh Lahidji
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Gizem
  Yapım Yılı: 2013
  Yayın Tarihi: 5.08.2021
  Fransız eşi, Marie’den boşanma işlemlerini tamamlamak üzere, dört yıllık bir ayrılığın ardından Tahran’dan Paris’e gelen Ahmet’i izliyor. Marie’nin niyeti ise eski eşinin hayaline bile katlanamayan yeni sevgilisi Samir’le evlenmektir. Ahmet, Marie’nin önceki beraberliğinden olan kızı Lucie ile ilişkisinin sıkıntılı olduğunu fark edince aralarını bulmaya çalışır fakat böylece geçmişten gelen sırlar açığa çıkmış olur. Gerilimi eksik olmayan, sürükleyici bir aile dramı.
  The Past Orjinal Fragman
 • The Grandmother

  The Grandmother

  Yönetmen: David Lynch
  Senaryo: David Lynch
  Oyuncular
  :
  Tür: Kısa Film, Animasyon, Korku
  Yapım Yılı: 1970
  Yayın Tarihi: 22.09.2021
  Bir genç çocuk, büyükannesi ve garip bitkiler. David Lynch'in üçüncü kısa filmi.
 • Siyah Beyaz

  Siyah Beyaz

  Yönetmen: Ahmet Boyacıoğlu
  Senaryo: Ahmet Boyacıoğlu
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2009
  Yayın Tarihi: 4.08.2021
  Ankara’da 25 yıldır yaşamını sürdüren Siyah Beyaz Sanat Galerisi ve Bar, ünlü oyuncuların rol aldığı bir filmle beyazperdeye taşınıyor. Fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam; Kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat; mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terk edilmiş bir doktor; hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını; Siyah Beyaz da onların sığınabilecekleri son liman… Barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk... Siyah Beyaz, dostluk, duyarlılık, yaşlanmanın farkına varmak, bir mekâna bağlanmak ve hayatın küçük ayrıntıları üzerine bir film.
 • Yumurcak

  Yumurcak

  Yönetmen: Charles Chaplin
  Senaryo: Charles Chaplin
  Oyuncular
  :
  Tür: Aile, Drama
  Yapım Yılı: 1921
  Yayın Tarihi: 14.09.2021
  Charlie Chaplin'in yönetmenliğini, yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği, 1921 yapımı sessiz bir filmdir. Edna, çocuğunun babası olan genç ressam tarafından yüzüstü bırakılmış yalnız bir kadındır. Çocuğuna bakamayacağına karar verince iyi bakılması umuduyla onu zengin bir evin önündeki lüks arabaya bırakır. Kısa bir süre sonra yaptığından pişman olup çocuğu almaya geldiğinde ise çok geç kalmış olduğunu anlar; zira araba o sırada çalınmıştır. Arabayı çalan iki adam çocuğu fark ettiklerinde onu fakir mahallelerin birinde sokağa bırakırlar. Oradan geçen Charlie çocuğu sahiplenmek zorunda kalır. Aradan geçen beş yıl içinde Charlie, Jack adını verdiği bu çocuğu büyütmüştür. Birlikte fakir bir mahallede yıkık dökük bir evde yaşarlar fakat bir arada oldukları için mutludurlar. Charlie ve Jack camcılık yaparak karınlarını doyururlar. Jack gizlice taş atıp evlerin camını kırar; oradan tesadüfen! geçmekte olan Charlie de bu evlerin camlarını yeniler. Bu oldukça güç bir iştir; çünkü sık sık polis tarafından kovalanırlar.
  Yumurcak (The Kid) Orijinal Fragman
 • Altına Hücum

  Altına Hücum

  Yönetmen: Charles Chaplin
  Senaryo: Charles Chaplin
  Oyuncular
  :
  Tür: Macera, Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 1925
  Yayın Tarihi: 21.09.2021
  Charles Chaplin 'bu filmle hatırlanmak istiyorum' dediği The Gold Rush, 1998 yılında ileri gelen eleştirmen ve uzmanlar tarafından Amerikan Film Endüstrisi'nin en iyi 100 filminden biri olarak gösterilmiştir.