Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Herkes İş Başına

  Herkes İş Başına

  Yönetmen: Guillaume Brac
  Senaryo: Catherine Paillé, Guillaume Brac
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 10.08.2021
  Paris'te sıcak bir yaz akşamı: Félix tesadüfen Alma ile tanışır. Güler, dans ederler ve geceyi bir parkta geçirirler. Ancak Alma ailesiyle birlikte tatile çıkmak üzeredir ve birlikte geçirdikleri zaman kısadır. Felix kalbinin sesini dinler ve tatil yaptığı yerde Alma'ya sürpriz yapmaya karar verir.
  Herkes İş Başına (À l'abordage) Orijinal Fragman
 • Sevgili

  Sevgili

  Yönetmen: Jean-Jacques Annaud
  Senaryo: Marguerite Duras, Gérard Brach
  Oyuncular
  :
  Tür: Biyografi, Drama, Romantik
  Yapım Yılı: 1995
  Yayın Tarihi: 8.08.2021
  Genç Kız fakir bir aileden gelen, sadece tek bir eski elbiseyle dolaşan yoksul bir kızdır. Genç Kız ve ailesi Fransız’dır fakat annesinin görevi nedeniyle Vietnam’da yaşamaktadırlar. Ailesindeki parçalanmışlığa rağmen ayakta durmaya çalışan kızın en büyük hayali günün birinde çok iyi bir yazar olabilmektir. Bir gün feribotla karşı kıyıya geçerken, zengin bir Çinli işadamının oğlu olan Çinli Adam’la tanışır. Marguerite Duras’ın kendi hayat tecrübelerinden de izler taşıyan yarı-otobiyografik kitabından uyarlanan film, Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud tarafından çekilmiştir.
  Sevgili (L'amant / The Lover) Orijinal Fragman
 • Sibyl

  Sibyl

  Yönetmen: Justine Triet
  Senaryo: Arthur Harari, Justine Triet
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 7.08.2021
  Sibyl, yazmaya yeniden başlayan başarılı bir psikiyatristin hikayesini konu ediyor. Kendisini mesleğine adamış bir psikiyatrist olan Sibyl, ilk tutkusuna dönmeye karar verir. Genç kadın, yıllar sonra yeniden yazmaya başlamanın heyecanı içerisindedir. Bu süreçte hasta kabul etmek istemeyen Sibly, hayatını bir süre bu şekilde sürdürmek ister. Ancak gelecek vadeden bir aktris olan Margot’un ısrarına dayanamayan Sibyl, genç kadını yeni hastası olarak kabul eder. Sibly, sorunlu bir kadın olan Margot’un yaşamına yavaş yavaş dahil olmaya başlar. Ancak bir süre sonra Morgut’un anlattıkları Sibyl’nin hayatını alt üst etmeye başlar.
  Sibyl Orijinal Fragman
 • Oyunbozan Erkekler

  Oyunbozan Erkekler

  Yönetmen: Matjaz Ivanisin
  Senaryo: Matjaz Ivanisin
  Oyuncular
  :
  Tür: Belgesel
  Yapım Yılı: 2017
  Yayın Tarihi: 1.08.2021
  Akdeniz erkekleri ve oyunları arasındaki ilişkiler hakkında bir belgesel deneme. Film, Hırvatistan, İtalya, Slovenya ve Türkiye'yi kapsayan bir seyahatname biçiminde ve ataları gibi oyun oynamak için bir araya gelen genç yaşlı erkekleri inceliyor. Ancak çekimler sırasında yönetmen birdenbire ciddi bir yaratıcı krizle karşı karşıya kalır ve kamerayı kendi üzerine çevirerek filmi absürtlüğe şakacı bir saygı duruşuna dönüştürür.
  Oyunbozan Erkekler (Playing Men) Orijinal Fragman
 • Munyurangabo

  Munyurangabo

  Yönetmen: Lee Isaac Chung
  Senaryo: Lee Isaac Chung, Samuel Gray Anderson
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2007
  Yayın Tarihi: 18.12.2009
  Ruanda soykırımından on beş yıl sonra, Munyurangabo ve arkadaşı Sangwa kırsala ve geçmişe doğru yola koyulur. Munyurangabo, köylerinde öldürülen ailesinin intikamını almak isterken, Sangwa geride bıraktığı ve şu anda harabe olan yere geri dönmek istiyor.
  Munyurangabo Orijinal Fragman
 • Cryptozoo

  Cryptozoo

  Yönetmen: Dash Shaw
  Senaryo: Dash Shaw
  Tür: Animasyon
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 20.08.2021
  Seyircisini fantastik yaratıklarla dolu bir hayvanat bahçesinde saykodelik bir yolculuğa çıkaran Cryptozoo, politik sularda yüzen benzersiz bir görselliğe sahip. Mitolojiden aşina olduğumuz masalsı yaratıkları kurtarıldıktan sonra bir arada tutan Cryptozoo adında bir sığınma bahçesi çalışanı olan Lauren Gray, Baku adında rüyaları yiyen bir yaratığı yakalamaya çalışırken tüm bu yaratıkları gizli tutmanın mantıklı olup olmadığını sorgulamaya başlıyor.
  Cryptozoo Orijinal Fragman
 • Maddenin Halleri

  Maddenin Halleri

  Yönetmen: Deniz Tortum
  Tür: Belgesel
  Yapım Yılı: 2020
  Yayın Tarihi: 19.06.2021
  Maddenin Halleri, yönetmen Deniz Tortum’un doğduğu ve babasının doktor olarak 30 yıl görev yaptığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaşananlara odaklanıyor. Evlerinden çok hastanede vakit geçiren doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının yaşamlarının mercek altına alındığı filmde, hasta odalarından ameliyathaneye, bekleme salonlarından yemekhaneye hastanenin dört bir yanında yaşananlar gözler önüne seriliyor.
  Maddenin Halleri (Phases of Matter) Orijinal Fragman