Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Jim'le Tanışmak

  Jim'le Tanışmak

  Yönetmen: Ece Ger
  Tür: Belgesel
  Yapım Yılı: 2018
  Yayın Tarihi: 16.12.2019
  Meeting Jim, 1960’ların sanatsal kültürel dünyasına izini bırakmış, 83 yaşındaki Jim Haynes’in Paris, Londra ve Edinburgh’da geçen hayatını konu alıyor. Jim Haynes, İngiltere’de dönemin ilk avangart tiyatrosunu – The Traverse – kurarak tarihe geçti. Londra’da kurduğu Arts Lab ve I.T adında çıkardığı gazete 60 kuşağının özgürlükçü dünyasına damgasını vurdu. Gary Davis’ten aldığı ilhamla ve onunla birlikte bastıkları sayısız Dünya Pasaportu’yla birçok kişi seyahat etti. Haynes, Paris’teki evinde, 40 senedir her hafta düzenlediği ve yaklaşık 130.000 kişiyi ağırladığı pazar yemeklerini vermeye devam ediyor.
 • Boyalı Kuş

  Boyalı Kuş

  Yönetmen: Václav Marhoul
  Senaryo: Václav Marhoul, Jerzy Kosinski
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Savaş
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 14.08.2020
  Boyalı Kuş, savaş sırasında kimsesiz kalan bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. II. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru, küçük bir çocuk ebeveynleri tarafından terk edilir. Yapayalnız bir şekilde köyleri dolaşmaya başlayan çocuk, bu sırada birçok korkunç olaya şahit olur. Çocuk, çıktığı bu sonu belirsiz yolculukta acımasız siviller ve askerler ile karşı karşıya kalır.
  Boyalı Kuş (The Painted Bird / Nabarvené ptáče) Orijinal Fragman
 • Bacurau

  Bacurau

  Yönetmen: Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho
  Senaryo: Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho
  Oyuncular
  :
  Tür: Gizem, Macera, Aksiyon
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 3.01.2020
  Filmin hikayesi Brezilya’nın küçük bir kasabası olan Bacurau'da geçiyor. Genç bir kadın olan Teresa, Bacurau’da bulunan büyükannesinin cenaze törenine katılmak için kasabaya gider. Teresa’nın büyükannesi ve aynı zamanda kasabanın lideri Carmelita, 94 yaşında hayatını kaybedince kasabada yas havası hakim olur. Teresa, cenaze için geldiği Bacurau'nun birçok sorununun olduğunu gözlemler. Kasaba, temel olanaklardan yoksun, telefonunun çekmediği, temiz suyun bulunmadığı ve daha nice sorunların baş gösterdiği bir yer haline gelmiştir. Carmelita'nın ölümünün ardından geçen birkaç gün sonra kasaba sakinleri, bölgenin haritadan silindiğini ve art arda ölümlerin meydana geldiğini fark edecektir.
  Bacurau Alt Yazılı Fragman
 • Uzun Kız

  Uzun Kız

  Yönetmen: Kantemir Balagov
  Senaryo: Kantemir Balagov, Aleksandr Terekhov
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 6.12.2019
  1945 yılında yaşanan II. Dünya savaşı, birçok şehrin yıkılmasına, insanların fiziksel ve zihinsel olarak hasar almasına neden olur. Savaşın üzerinden ayların geçmesine rağmen, etkilerinin oldukça taze olduğu bu dönemde yaşayan Iya, cepheden dönen arkadaşı Masha ile birlikte hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışır. Görüntü itibari ile diğer insanlardan ayrılan Iya, Masha’nın otoritesi altında yaşamaya başlar ve bu durum iki kadının ilişkilerinin farklı boyuta taşınmasına neden olur.
  Uzun Kız (Dylda / Beanpole) Alt Yazılı Fragman
 • Annelerimiz

  Annelerimiz

  Yönetmen: Cesar Diaz
  Senaryo: Cesar Diaz
  Oyuncular
  :
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 17.08.2021
  Nuestras madres, 2013 yılında Guatemala’da çıkan iç savaşta yaşananlara odaklanıyor. İnsanlar, ülkede çıkan iç savaşın yarattığı hasar ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Genç bir antropolog olan Ernesto, iç savaş sırasında kaybolan kişileri tespit etmeye çalışır. Bu sırada yaşlı bir kadın ile görüşen Ernesto, kadının anlattıklarından savaş sırasında kaybolan gerilla olan babasını bulmasını sağlayacak bir ipucu bulduğunu düşünür. İpucunun peşinden giden Ernesto, babasını bulmayı başarabilecek midir?
  Annelerimiz (Nuestras Madres / Our Mothers) Alt Yazılı Fragman
 • Ema

  Ema

  Yönetmen: Pablo Larraín
  Senaryo: Guillermo Calderón, Alejandro Moreno
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Müzikal
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 20.12.2019
  Ema, oldukça yetenekli olan genç bir dansçıdır. Genç kadın, koreograf olan eşi Gaston ile uzun uğraşlar sonucu küçük bir çocuk olan Polo’yu evlat edinir. Çekirdek ailesi ile mutlu bir yaşam süren Ema’nın hayatı, Polo’nun bir trajediye sebep olması ile alt üst olur. Yaşananlar sonrası Polo’yu geri vermek zorunda kalan Ema ile Gaston’un ilişkisi bu süreçte kopma noktasına gelir. Gaston’dan ayrılmaya karar veren Ema, hayata yeniden tutunmak için dans etmeye başlar.
  Ema Alt Yazılı Fragman
 • Çarpıcı Kız

  Çarpıcı Kız

  Yönetmen: Luca Guadagnino
  Senaryo: Michael Mitnick
  Oyuncular
  :
  Tür: Kısa Film, Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 25.10.2019
  Luca Guadagnino’nun Cannes’da dünya prömiyerini yapan bu en yeni yapıtı, Julianne Moore ve Mia Goth’tan Alba Rohrwacher’e müthiş bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren bir kısa film. Görselliğiyle özellikle dikkat çeken filmin esin kaynağı Valentino tasarımı giysiler; Guadagnino da filmin yapımı sırasında House Valentino’nun yaratıcı direktörü Pierpaolo Piccioli’yle işbirliği yaptı. Çağrışımlar ve anılardan yararlanan film, bir anneyle kızının ilişkisini Roma’yla New York ve geçmişle günümüz arasında gidip gelerek inceliyor.