Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

 

 • Elveda

  Elveda

  Yönetmen: Lulu Wang
  Senaryo: Lulu Wang
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 24.09.2021
  Bili, Amerika’da büyüyen bir genç kızdır. Bir gün babasından aldığı haber, genç kız için büyük bir yıkım olur. Bili’nin Çin’de yaşayan büyük annesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük bir üzüntü veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar. Son günlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmesini isteyen aile üyeleri, bunun için Nai Nai'nin yanında toplanmaya karar verir. Bili, bu haberi ninesinin bilmesini gerektiğini düşünse de ailesinin isteğine karşı çıkmaz ve ninesi ile vedalaşmak için Çin’e doğru yola koyulur.
  Elveda (The Farewell) Alt Yazılı Fragman
 • Küçük Şeyler

  Küçük Şeyler

  Yönetmen: Kıvanç Sezer
  Senaryo: Kıvanç Sezer
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 29.11.2019
  Onur ve Bahar, beyaz yaka yaşam tarzına sahip olan bir çifttir. İstanbul'da yaşayan çift, şehrin uzak bir semtinden av almaya karar verir. Ev aldıktan bir süre sonra Onur'un işten çıkarılması çiftin hayatını derinden etkiler. Onur, birçok iş görüşmesine gitse de istediği sonucu bir türlü alamaz. Genç adamın işsiz kalması bir süre sonra evliliklerinin de tehlikeye girmesine neden olur. Çiftin yaşadığı kavgalar, bedensel ve ruhsal değişimlere odaklanılan filmin yönetmen koltuğunda “Babamın Kanatları” filmiyle tanınan Kıvanç Sezer oturuyor.
  Küçük Şeyler Orijinal Fragman
 • Tavşan Jojo

  Tavşan Jojo

  Yönetmen: Taika Waititi
  Senaryo: Taika Waititi, Christine Leunens
  Oyuncular
  :
  Tür: Komedi, Drama, Savaş
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 31.01.2020
  Hitler'in ordusunda yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuk, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenir. Kız, evlerinin çatı katında kalıyordur. Tabii bu durum en yakın sırdaşı hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo'nun kafasında büyük bir karmaşaya yol açacaktır. Hayali arkadaşı olan Hitler, hiç de orijinalindeki gibi değildir. Jojo'nun bu korkunç ırkçılığa karşı gelmek için mücadele etmesi gerekmektedir.
  Tavşan Jojo (Jojo Rabbit) Orijinal Fragman
 • Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

  Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

  Yönetmen: Céline Sciamma
  Senaryo: Céline Sciamma
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama, Tarih, Romantik
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 6.12.2019
  Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloise’in haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzden de gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise'in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.
  Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi (Portrait de la jeune fille en feu) Orijinal Fragman
 • Judy

  Judy

  Yönetmen: Rupert Goold
  Senaryo: Tom Edge, Peter Quilter
  Oyuncular
  :
  Tür: Biyografi, Drama, Tarih
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 3.01.2020
  1968 kışında, Garland'ın 'Oz Büyücüsü'ndeki ikonik Dorothy rolünü oynamasının üzerinden 30 yıl geçmiştir. Talk of the Town performansları için çalkantılı Londra'ya gelen Garland, arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla yeniden bir araya gelmenin coşkusunu yaşarken, bir yandan da gece kulübünün yönetimiyle çatışmaktadır. İleride 5. kocası olacak Mickey Deans'in hayatına girişiyle birlikte, Garland için her şey daha parlak görünmeye başlar. Ancak 47 yaşının 45 yılında çalıştıktan sonra, çok yorgun ve hassastır. Hollywood'a feda edilen çocukluğunun anıları ve çocuklarının yanına, eve dönme isteği Garland'ın zihnine gölge düşürmektedir.
  Judy Orijinal Teaser
 • Saklı Gerçekler

  Saklı Gerçekler

  Yönetmen: Hirokazu Koreeda
  Senaryo: Hirokazu Koreeda, Léa Le Dimna
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 17.01.2020
  The Truth, genç bir kız ve onun aktris olan annesi arasındaki ilişkiye odaklanan filmin yönetmenliğini Hirokazu Kore-eda üstleniyor. Fabienne Dangeville, Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biridir. Onun hayatı, onu seven ve hayran olan erkekler arasında hüküm sürerek geçmiştir. Artık yaşlanan oyuncu, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Annesinin hayatına dair olan kitabı okuyan Lumir, büyük bir şok geçirir. Çünkü okudukları pek de gerçekleri yansıtmamaktadır. Bunun üzerine Lumir, kocası Hank ve kızı ile birlikte New York’tan Paris’e, annesinin yanına gider. Fabienne’in geçmişi ile ilgili paylaştıkları, anne kız arasında büyük bir yüzleşmenin yaşanmasına neden olur.
  Saklı Gerçekler (La vérité) Orijinal Fragman
 • Matthias ve Maxime

  Matthias ve Maxime

  Yönetmen: Xavier Dolan
  Senaryo: Xavier Dolan
  Oyuncular
  :
  Tür: Drama
  Yapım Yılı: 2019
  Yayın Tarihi: 10.01.2020
  Matt & Max, Québec’te yaşayan bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Filmde, 20’li yaşlarda olan gençlerin yaşadığı sorunlar, aşk, ilişkiler ve gerçek dostluk gibi kavramlara odaklanılıyor. Matthias ve Maxime, çocukluk arkadaşı olan iki gencin hayatına odaklanıyor. Matthias ile Maxime, çocukluktan beri bir arada olan iki yakın arkadaştır. Rol aldıkları bir kısa film, iki arkadaşın hem hayatının değişmesine hem de arkadaşlıklarının sarsılmasına neden olur. Film için Matthias ve Maxime’nin öpüşmesi gerekince, ikilinin arkadaşlığı farklı bir boyuta taşınır. Kısa sürede aralarına giren şüphe, ikisinin de hayatının bambaşka olmasına neden olur. I Killed My Mother, Heartbeats, Laurence Anyways ve Mommy gibi filmlere imza atan Xavier Dolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Dolan’a Anne Dorval, Antoine Pilon, Catherine Brunet, Pier-Luc Funk, Harris Dickinson gibi isimler eşlik ediyor.
  Matthias ve Maxime (Matthias and Maxime) Orijinal Fragman