Ned Devine`i Diriltmek

Ned Devine`i Diriltmek (Waking Ned Devine)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: Kirk Jones
Oyuncular
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 1998 (91 dk)
Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Kirk Jones
Yapımcı Firma: Gruber Bros
Yapım Ülkesi: İrlanda
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Waking Ned Devine

Ned Devine`i Diriltmek Filminin Konusu

İrlanda'nın 52 nüfuslu küçük bir kasabasında yaşayan iki hınzır ihtiyar, Michael ve Jackie O'Shea lotoda büyük ikramiyenin kendi kasabalarında yaşayan birine çıktığını haber alırlar. Derhal şanslı kişiyi bulmak, onunla samimiyeti ilerletmek ve ikramiyeye ortak olmak için harekete geçerler.

Yaptıkları araştırmalar sonucu ikramiyeyi Ned Devine'nin kazandığını öğrenirler fakat Ned 6,9 milyon paundluk lotoyu kazandığını öğrenince kapıldığı heyecana dayanamayıp hayata veda etmiştir. İki ihtiyar, kasaba halkı ile işbirliği yaparak Ned'in yerine bir başkasını geçirip, loto müfettişine Ned'i yaşıyormuş gibi göstererek parayı almak için kolları sıvarlar.

Ned Devine`i Diriltmek Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 9/10
    Eralp 26.07.2006 01:47:00
    oyuncular cok basarili..bole basit bir konu nasil bole etkileyici ve keyif verici olur enteresan tabiri caizse bizim inek şaban filmleri dediğimiz filmlerin irlanda versiyonu gibi..manzara süper..ozellikle micheal, Jackie ve Jackie nin esi oldukca iyi is cikarmislar..Sadece genc kizin ned den hamile kalmasi biraz ucuk gibi geldi ama sunu diyebilirim ki 52 kisi nin yasadigi super bir ada..normaldir:) izleyin derim...

Ned Devine`i Diriltmek Filminin Oyuncuları