Yönetmen: Avni Kütükoğlu
Oyuncular
Tür: Belgesel, Drama
Yapım Yılı: 2010 (90 dk)
Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2010 Cuma
Senaryo: Avni Kütükoğlu
Yapımcı Firma: Kat Yapım
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Nene Hatun Filminin Konusu

Üniversite Kız Kayak Takımı 2011 Kış olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. Hocası, bu spora oldukça yatkın olan Suna’ya, Nene Hatun’u örnek gösterir. En umutsuz durumda bile mücadeleye daha azimli şekilde devam etmenin hayata tutunmak ve başarıya ulaşmak için en doğru yol olduğunu anlatır. (93 Harbi Yılları. Çeperli Köyü’nde hasat mevsimidir. Nene Hatun’un kocası Nalbant Ahmet, Yahniler Muharebesi’nden gazi olarak döner.)

Nene Hatun Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 1/10
  Yüksel Uçar 6.11.2010 22:12:00
  Çocuğumu tarihimizi öğrensin diye bu filme götürdüm. Götürmez olaydım. Tarihimizi bu kadar kötü anlatan bir film görmedim. Gitmeyin derim ama eğer giderseniz filmin ne kadar özensiz çekildiğini hemen anlayacaksınız.
 • Film Notu 4/10
  ayşe burcu bayındır 5.11.2010 23:44:00
  izleyin ve abartmayın alkışlarken
 • Film Notu 1/10
  Fatih özdemir 4.11.2010 12:05:00
  Bu kadar güzel bir konunun bu kadar acemice ve bukadar basit bir şekilde çekilmesi harbiden tam bir hüsran.Konu tam işlenmemiş oyuncular berbat sahneler rezalet gitmeyin paranıza yazık hayallerimizdeki Nene Hatun bildiğimiz gibi kalsın
 • Film Notu 1/10
  Hüdayi Ercoşkun 4.11.2010 09:36:00
  O filme gitme bedbahtlığını ben de yaşadım. Ödediğim ücretin bir kuruşunu bile hak etmeyen bir film. Öncelikle tarihi olaylar senaryoda anlatıldığı gibi değil maalesef. Müzik seçimi berbat. Dekor da rezalet. Çifteminareli medresenin içinde çekseydin tüm filmi bari. Oyuncuların kötü performansı da çok şaşırttı beni. Konu mükemmel, tüm Erzurum filme destek oluyor ama sonuç ! Bu fiyaskoyu Rus değil Ermeni bile yapmazdı Erzurum a. Sadece para kazanmak için milletin değerleri bu kadar harcanmaz.

Nene Hatun Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor