Ödeşme

Ödeşme (Payoff)

Puan : 5/10 1 oy
Yönetmen: Gilles Paquet-Brenner
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Komedi
Yapım Yılı: 2003 (109 dk)
Vizyon Tarihi : 15 Temmuz 2005 Cuma
Senaryo: Renaud Bendavid, Gilles Paquet-Brenner
Yapımcı Firma: Hugo Films
Yapım Ülkesi: Fransa
Orijinal Dil: Fransızca
Orijinal Adı: Payoff
Dağıtıcı Firma: Hugo Films

Ödeşme Filminin Konusu

Şüpheli bir cinayete intihar süsü verildiği düşünülmektedir. Öldürülen adamın striptizci kız kardeşi ortadan yok olmuştur. Marsilya’da tansiyon yükselmektedir. Sokaklar gangsterlerin eline geçmiştir. Polis çok önemli bir meydan okumaya hazırlanmalıdır. Saldırmalıdır ve çok hızlı olmalıdır. Bu yüzden en hızlı ve en iyi polislerini bu göreve atarlar: Gomez ve Tavares... Her şey bu ikilinin üzerine kurulmuştur. Biri inatçı, diğeri namussuzdur.

Gomez Marsilya’ya Paris’ten transfer olmuş tetiğe basmakta her zaman biraz aceleci davranan bir polistir. Çok namuslu ve tutkulu bir polis olduğuna dair ünü kendisinden önce Marsilya’ya ulaşmıştır. Oldukça sert bir adamdır ve onu hep en zor durumlarda göreve çağırırlar.

Tavares ise tam bir Marsilya’lıdır. Yani bildiğiniz düz Marsilyalı. Hiçbir zaman tarafı belli olmayan, kendi menfaatleri için polis adını hiç tereddüt etmeden kullanan ve şehirde herkesin yerel bir kahraman gözü ile baktığı genç bir adamdır.

Marsilya’da olaylar kızışmaya başladığında Gomez ve Tavares iş üstündedir. Ve hırsızlardan paraları kurtarmaya karar verirler.

Ödeşme Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Ödeşme Filminin Oyuncuları