Oğul Odası

Oğul Odası (Stanza del figlio, La)

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Nanni Moretti
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2001 (99 dk)
Vizyon Tarihi: 11 Ocak 2002 Cuma
Senaryo: Nanni Moretti, Linda Ferri
Yapımcı Firma: Bac Films [fr]
Yapım Ülkesi: Fransa/İtalya
Orijinal Dil: İtalyanca
Orijinal Adı: Stanza del figlio, La
Resmi Site: www.bacfilms.com/chambre

Oğul Odası Filminin Konusu

Giovanni, karısı Paola, oğlu Andrea ve kızları Irene ile mutlu bir şekilde, küçük bir İtalyan kasabasında Psikoanalist olarak çalışmaktadır.

Evinin hemen yanındaki muahanede çalışan Giovanni, sakın ve sagukkanlı karakteri ile dikkat çekmektedir. Pazar sabahı, arkadaşları ile birlikte okuldan değerli bir fosili çalmasıyla ailesinden tepki gören ve arası açılan oğlu ile birlikte yürüyüşe gitme planları vardır. Fakat bir hastanın telefonu üzerine planlar suya düşer, Andrea arkadasları ile yuzmeye gitme kararı alır. Fakat bir daha dönüşü olmaz, ailede farklı durumlar yaşanmaya başlar, bağlar zayıflar ve hayatlarında zor bir süreç başlamış olur.

Oğul Odası Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 9/10
    drrance 27.01.2002 00:30:00
    Geneliyle Nanni Moretti imzalı hoş, samimi bir film bazı yorumlarda gördüğüm ağlaklık yakıştırmalarından tamamen uzakta, zaten filmin başarısını sağlayan olguda bu.yönetmen oldukça başarılı şekilde seyirciyi filmde varolan ailenin yaşamına sokmayı başarıyor. Birbirinden kopuk aile bireylerini de seçmeyip aksine birbirlerine bağlı olan bir ailenin dramını yansıtıyor bizlere. Baba olmanın, anne olmanın, kardeş olmanın getirdiği zorluğu aile içinde ölen bir bireyin ardından verilen duygularla samimiyetin aktarıldığı düşüncesindeyim. Filmin başından sonuna kadar konuyu hiç de dağıtmadan ve de seyirci üzerinde baskı kurmadan ve sıkmadan aktarma başarısı taşıyan ve kendi alanın da oldukça başarılı bulduğum bir Avrupa Sineması örneği. Bizim, Özpetek’in bu yılki en büyük rakibi olarak görülen ve İtalyan sinemasının en önemli sinemacısının elinden çıkan filmi yine oldukça geç izledik. Ama filmin her kesime, yani bizim toplumumuzda ki bazılarına, hitap etmediğini söyleyebilirim benim dışımdaki yorumlar üzerinden, ama iyi bir Avrupa sineması meraklısıysanız kaçırmayın.

Oğul Odası Filminin Oyuncuları