Okan Çabalar

Okan Çabalar

Okan Çabalar
Oyuncu

Doğum Tarihi: 11.08.1980

Doğum Yeri: İzmir, Türkiye

Türk oyun yazarı, komedyen ve oyuncu.

Dokuz Eylül Üniversitesi mezunudur. İzmir'de amatör tiyatro çalışmalarıyla tiyatroya başladı. İzmir Sanat Tiyatrosu'nda, Aysa Prodüksiyon Çocuk Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptı. Kaybedenler, Minör, Öteki Kapı adlı kısa metraj filmlerde rol aldı. 2007-2009 yıllarında Sumru Yavrucuk'la Yalnız Kadın adlı oyunda oynadı. 2009 yılında Tiyatro Hayal Et bünyesinde sahnelenen Sumru Yavrucuk'un yönettiği 'Haletiruhiye' adlı oyunu yazdı ve oynadı. Ata Demirer'in baş rolünü oynadığı Eyyvah Eyvah ve Eyyvah Eyvah 2 filmlerinde rol aldı. 2010 yılında BKM bünyesinde televizyonda yayınlanan Şen Yuva dizisinde oynadığı Tankut Sıkıcan karakteri ile geniş bir hayran kitlesine ulaştı ve yine 2011 yılında televizyonda yayınlanan 5'er Beşer projesindeki oyunculuğu ve yarattığı tiplemeler ile dikkat çekti. BKM bünyesinde, 5'er Beşer projesinde ve bu projenin devamı niteliğinde olan ve Star Tv'de yayınlanan İnsanlar Alemi isimli kabare tarzı tiyatro programında 'Hakkı' rolünde, yine farklı tiplemeleriyle izleyici karşısına çıktı. Okan Çabalar, Yalan Dünya dizisinin 2.sezonunda, dizinin oyuncu kadrosuna katıldı. Halen dizide Nurhayat karakterinin abisi Bünyamin'i canlandırmaktadır. Bu rolüyle 4. Antalya Televizyon Ödülleri Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır.

Okan Çabalar, usta oyuncu Sumru Yavrucuk'un yanında usta-çırak ilişkisiyle yetişmiştir. Özellikle doğaçlama komedideki yeteneği Sumru Yavrucuk'un dikkatini çekmiş ve bu yönde ilerlemeyi tercih etmiştir. Sık sık yeni tiplemeler yaratmayı sever. Taklit yeteneğini etkilendiği film karakterlerini taklit etmeye başlamasıyla geliştirmiştir. 90'lı yılların ilk dönemlerini tayinler nedeniyle şehir şehir gezen öğretmen bir anne babanın çocuğu olarak küçük yerlerde geçiren Okan Çabalar'ın oyunculuk yapma isteği ilk defa çocukken, babasının elektriklerin kesildiği günlerde sandalyelerin arasına tülbent gerip Karagöz-Hacivat oynatması ile ortaya çıkmıştır.

Ciddi bir Star Wars hayranıdır. Genelde her ay maaşının yarısını harcadığı Star Wars, Lord of The Rings, Elm Street gibi 90'ların ve 80'lerin kült filmlerinin el yapımı, özel karakterlerinin koleksiyonunu yapar.

En sevdiği şarkıcı: Michael Jackson, en sevdiği yabancı film: Star Wars, en sevdiği yerli film: Her Şey Çok Güzel Olacak, en sevdiği müzikal film: Grease

Filmografi

2020 Kendi Yolumda
Organize İşler 2: Sazan Sarmalı
Sen Kiminle Dans Ediyorsun?
Eyyvah Eyvah 2
Eyyvah Eyvah
Televizyon
2016 Geldim Gördüm Güldüm Show
Eğlendirme Dairesi
İnsanlar Alemi
Yalan Dünya
5'er Beşer
Şen Yuva
Bahar Dalları

Görev Aldığı Yapımlar

Okan Çabalar Fotoğrafları

Okan Çabalar Haberleri