Ölmez Ağacı

Ölmez Ağacı

Puan : 7/10 1 oy
Ölmez Ağacı
Yönetmen: Yusuf Kurçenli
Oyuncular
Tür: Drama, Romantik
Yapım Yılı: 1984
Senaryo: Yusuf Kurçenli, Bülent Oran
Yapımcı Firma: Maya Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Ölmez Ağacı Filminin Konusu

Bahar (Necla Nazır), yıllardır Almanya'da ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Ağabeyi Kemal (Çetin Öner) ile işçilik yaparak yaşamlarını kazanmaktadırlar. Ancak Kemal'in işsizlik korkusu nedeniyle sürekli bunalıma girip huzursuz olması çevresine karşı hırçın davranması Bahar'ı ve karısının üzmektedir. Bahar, aynı fabrikada çalıştığı ve çocukluğu Türkiye'de geçen Niko'yla (Hakan Balamir) konuşarak ağabeyinin durumunu unutmaya, huzurlu olmaya çalışır. Niko, gerçekte evlidir, ama mutsuzdur. Çünkü karısı Eleni (Sema Çeyrekbaşı) aşırı bencil bir kadındır. Buna karşılık Niko, ona ne kadar yaklaşmaya çalışsa da Eleni o kadar kopuktur. Bir gün Eleni evi terkeder. Niko, karısının kendinisini terkedişiyle bunalıma girer. Bu acılı yalnız günlerde kendisine en yakın gördüğü insan da Bahar'dır. Arkadaşlık ilişkileri, çok kısa süre içinde duygusallığa, bir sevda tutkusuna dönüşür. Bu sıcak beraberlikten sonra Niko kararlıdır. Bahar'ı ağabeyinden isteyecektir. Bir gün yolda rastladığı Kemal'e bu isteğini açıklar. Ancak, aynı gün işten çıkarılması nedeniyle beyni allak bullak olan Kemal, Niko'nun o anda ne istediğini kavrayamaz. Deli gibi Niko'nun üzerine saldırır. Onu yerlere yatırıp yumruklar... Kemal'i böyle çılğın hale getiren işten atılmasının acısıdır... Bir süre sonra aile Türkiye'ye dönme kararını alırken Niko ile Bahar, hakettikleri mutluluğa kavuşacaklardır.

Sinema yazarlarını 'en iyi on film' seçiminde (1986) 'Ölmez Ağacı' 9.'ncu oldu. Gülsen Tuncer 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' seçildi.

Ölmez Ağacı Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 10/10
    Özgün Sari 23.12.2012 14:17:00
    Slm ben Özgün Sari aachen den yaziyorum, ben 1984 de bu filmde Necla Nazir rin Kardesi olarak rol almistim. Bu filme nasil ulasabilirim bana bu konuda kim yardimci olursa ona cok menmun olurum. Saygilar Özgün Sari

Ölmez Ağacı Filminin Oyuncuları