Yönetmen: Corey Yuen
Oyuncular
Slogan: Ateşli, baştan çıkarıcı, öldürücü...
Tür: Aksiyon, Macera
Yapım Yılı: (87 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Eylül 2006 Cuma
Senaryo: J.F. Lawton, Adam Gross
Yapımcı Firma: Impact Pictures
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Dead or Alive
Resmi Site: www.doa.film.de/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Ölü ya da Diri Filminin Özeti

SARAH CARTER’ın (“Final Destination 2/Son Durak 2”) canlandırdığı Helena Douglas ise, trajik geçmişinin Ölüm-Kalım Turnuvası’nın gerçekleştiği Güneydoğu Asya’daki bu gözlerden uzak saraya sürüklediği bir adrenalin sporcusudur.

Vahşi doğanın göbeğindeki bu yerde, dört kadının yanı sıra, turnuvanın 10 milyon dolarlık ödülünü kazanmak için dünyanın dört bir yanından gelen çok ünlü dövüş sanatçıları vardır. Bunların arasında, eski profesyonel Amerikan futbolcusu ve oyuncu BRIAN WHITE’ın (“Mr. 3000”) canlandırdığı Zack; “Avustralya’nın en güçlü adamı” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda geçmiş olan DEREK BOYER’ın canlandırdığı Bayman; ve Dünya tekvando şampiyonu SILVIO SIMAC’in (“Unleashed/Kır Zincirlerini”) canlandırdığı sert adam Leon bulunuyor.

Diğerlerinin ise adada bulunmak için kendilerince sebepleri vardır: Profesyonel güreşçi ve aktör KEVIN NASH’in (“The Longest Yard”) canlandırdığı Bass, kızı Tina’yı hayatını tehlikeye atmaması için ikna etmeye gelmiştir. Christie’nin eski suç ortağı Max (MATTHEW MARSDEN, “Black Hawk Down/Kara Şahin Düştü”) ise Brezilyalı bir kik-boksçu kimliğine bürünerek turnuvaya katılır ama 10 milyon dolardan çok daha büyük bir ödülün peşindedir.

Princess Kasumi’nin çevresinde ise şampiyon dövüşçü ve aktör KANE KOSUGİ’nin (“Godzilla: Final Wars”) canlandırdığı koruması ve arkadaşı Hayabusa; NATASSIA MALTHE’nin (Elektra) canlandırdığı, suikastçı olmak isteyen yarı üvey kızkardeşi Ayane; ve dövüş filmleri oyuncusu ve dublör COLLIN CHOU’nun (“Matrix Reloaded”, “Matrix Revolutions”) canlandırdığı, bir önceki Ölüm-Kalım Turnuvası’nda kaybolmuş erkek kardeşi Hayate bulunmaktadır.

Turnuvanın ardındaki beyin olan gizemli Dr. Victor Donovan’ı (yüz ellinin üzerinde sinema ve televizyon filminde yer alan, Altın Küre®, Emmy® ve Oscar adaylıkları bulunan) ERIC ROBERTS (“National Securit”, “Spun”) canlandırıyor. Gizemli bilim adamının yardımcısı, bilgisayar dahisi Weatherby’yi ise STEVE HOWEY (“Supercross”) oynuyor.

Ölüm-Kalım Turnuvası’nı kim kazanacak? Princess Kasumi, erkek kardeşi Hayate’nin hâlen hayatta olup olmadığını görecek kadar uzun yaşayabilecek mi? Helena’nın Ölüm-Kalım Turnuvası’nın kurucusu olan babasının anlaşılmaz ölümünün ardındaki gerçeği öğrenmesi ilişkilerini nasıl etkileyecek? Eskiden müttefikken sonradan can düşmanlarına dönüşen Christie ile Max kariyerlerinin en büyük vurgununu yapmak üzere güçlerini birleştirecekler mi? Ve Donovan’ın tam olarak sakladığı nedir?

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 6/10
    hanif doğan 14.8.2014 22:24:00
    ölü yada diri fimin üstüne filim görmedim

Ölü ya da Diri Filminin Oyuncuları


>> >> Ölü ya da Diri

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor