Ölüm Bölgesi

Ölüm Bölgesi (The Dead Zone)

Puan : 7/10 1 oy
Yönetmen: David Cronenberg
Oyuncular
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Yapım Yılı: 1983 (103 dk)
Vizyon Tarihi: 21 Ekim 1983 Cuma
Senaryo: Stephen King, Jeffrey Boam
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Dead Zone
Dağıtıcı Firma: Paramount Pictures

Ölüm Bölgesi Filminin Konusu

Johnny Smith (Walken), genç bir öğretmendir. Okuldan arkadaşı Sarah'a (Adams) aşıktır. Ciddi bir trafik kazası sonrası komaya girer. Nörolog Dr. Weizak'ın (Lom) denetiminde komadan uyandığında yıllar geçmiştir. Smith, birçok şeyle birlikte, aşkı Sarah'ın evlendiğini ve çocuk sahibi olduğunu öğrenecektir.

Smith, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışırken, fiziksel temas kurduğu insanların geçmiş, gelecek ve bugününü psişik olarak görebildiğini farkeder. Kentin şerifi (Skerritt), Smith'ten bir dizi acımasız cinayetin faili olan katili bulması için kendisine yardım etmesini ister. Smith yardım eder, ancak popüler olmasından rahatsız olur ve kenti terkeder.

Yeni taşındığı kentte yerel politikacı Greg Stillson (Sheen) ile tanışır. Bu arada Sarah da bu politikacının seçim kampanyasına destek olmaktadır. Smith, Stillson'ın geleceğin Hitler'i olacağını, nükleer savaş başlatacağını ve uygarlığı karanlığa iteceğini görür.

Geleceği değiştirmek isteyen Smith, Stillson'ı öldürmeye karar verir. Bir miting esnasında suikast düzenler, ancak Stillson'ı öldüremediği gibi kendisi koruma tarafından vurulur. Ancak yaralı iken, gelip yakasına yapışan Stillson'a dokunmasıyla, geleceği değiştirdiğini anlar ve bunu bilmenin huzuruyla gülümseyerek ölür...

Ölüm Bölgesi Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Ölüm Bölgesi Filminin Oyuncuları