Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular
Tür: Bilim Kurgu, Drama
Yapım Yılı: (106 dk)
Vizyon Tarihi: 23 Mart 2001 Cuma
Senaryo: M. Night Shyamalan
Yapımcı Firma: Buena Vista Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Unbreakable
Resmi Site: studio.go.com/movies/unbreakable/intro.html

Ölümsüz Filminin Özeti

Güvenlik görevlisi David Dunn, korkunç bir tren kazasından sağ kurtulur. kendisi dışında kalan 132 yolcunun tamamının öldüğü kazada mucizevi olan, David'in bir sıyrık bile almamış olmasıdır.

Bir süre sonra, çizgi romanlar ile ilgilinen Elijah Price isminde biri David ile iletişime geçer. kol ve bacak kemikleri kırılmış halde doğduğu; ve kemikleri aşırı hassas ve kırılgan olduğu için Mr.Glass olarak da adlandırılan Elijah'ın inanılmaz bir teorisi vardır. Bu teoriye göre dünyada herşey bir denge üzerine kurulmuştur, ve her olayın veya kişinin, bu dengeyi sağlayan bir olay veya kişisi vardır.

Elijah'ın düşüncesine göre, kendisi ile David arasında dengeyi sağlayan böyle bir köprü vardır. Birinin eksik yönü, ötekinde güçlü olarak ortaya çıkmıştır.

David buna inanmaz, fakat kendisine anlatılan her bir olay bu teoriyi güçlendirmektedir: David hayatı boyunca asla ne yaralanmış ne de hastalanmıştır, fiziksel gücü normal bir insanınkinden yüksektir ve başkalarında olmayan bir maharete sahiptir.

David bu teorinin şok edici gerçeklerini anlamaya başlar. Fakat her şeyden öte, David'in yazgısı sadece kendisinin yeryüzündeki yerini bulmak ile sınırlı kalmaz; bu aynı zamanda Elijah'ın kendi varlığı ile ilgili teorisinin ispatlanması ile de ilgilidir.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 9/10
  thelastmohican 31.8.2009 21:24:00
  filmi ilk çıktığı dönemde izlemiştim.geçen gün bir daha izleme fırsatı buldum.bu filme kötü diyen arkadaşların film zevkleri olmadığını düşünüyorum.mutlaka izlenmesi gereken çok güzel bir film.
 • Film Notu 4/10
  korsan1907 12.8.2006 19:17:00
  begenmedim...
 • Film Notu 1/10
  adem kula 2.8.2002 14:37:00
  betül hanımın gorusunu okudum ve su ana şoktayım.. yanlıs filmden mi bahsediyoruz anlamadım. Akıl var mantık var.. yok canım olamaz.. inanmam...
 • Film Notu 1/10
  adem kula 2.8.2002 14:33:00
  tam bi hayal kırıklıgı.. ne kadar sacma bi film. ne temeli var ne tutundugu bi tema.
 • Film Notu 3/10
  Adnan Barış Ağır 11.7.2002 01:52:00
  ASLINDA ÇARPICI BİR SENARYOSU VAR.FAKAT BUNU TEKNİK OLARAK BAŞARAMAMIŞLAR.GÖRÜNTÜ ÇOK KARANLIK,SÜRÜKLEYİCİLİK DİYE BİRŞEY YOK.BAŞTAN SONA SIKICI.ÇOK KARIŞIK BİR KURGUYA SAHİP.NE OLDUĞUNU ANLIYAMIYORSUNUZ.YÖNETMEN 6.HİS%%1%TEKİ BAŞARISINDAN ÇOK UZAK.BU SENARYODAN ÇOK DAHA İYİ VE ANLAŞILIR BİR FİLM ÇIKARILABİLİRDİ.BRUCE WİLLİS%%1%İ KARİZMATİK BİR OYUNCU OLARAK BİLİRİZ.AMA BU FİLME KATTIĞI HİÇBİR ŞEY YOK.KARİZMA SIFIR YANİ... HARCADIKLARI PARA VE EMEKLERE YAZIK OMUŞ

Ölümsüz Filminin Oyuncuları


>> >> Ölümsüz

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor