On Üç

On Üç (Thirteen)

Puan : 7/10 6 oy
Yönetmen: Catherine Hardwicke
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2003 (100 dk)
Vizyon Tarihi: 2 Ocak 2004 Cuma
Senaryo: Catherine Hardwicke, Nikki Reed
Yapımcı Firma: Fox Searchlight Pictures
Yapım Ülkesi: ABD/İngilitere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Thirteen
Resmi Site: www.foxsearchlight.com/thirteen/
Dağıtıcı Firma: Fox Searchlight Pictures

On Üç Filminin Konusu

İki örgülü, gelecek vaad eden, hala ayıcıklarla ve Barbie® bebeklerle oynayan bir yeni ergendir. Fakat Tracy fazlasıyla seksüel dürtülerle yönlendirilen yeni lise hayatına başladığında üzerinde büyük bir baskı hisseder. Evie Zamora (Nikki Reed, filmin senaryo ortağı) nın inanılmaz gücüne ve okuldaki en popüler yaratık olmasına akıl sır erdirememektedir. Çok popüler, Bir manken kadar güzel ve çekici, şeytani ve kendini beğenmiş kısacası Tracy'nin ihtiyacı olan herşeye sahip, olmayı hayal ettiği gibi biri...

Başlangıçta Tracy Evie’nin etrafındaki bu seçilmiş insanlardan biri olmayı ancak hayal edebilmektedir.Onlara katılmak için yanlış davranışlar sergileyip, yanlış arkadaşlar edinecektir...Ve tabii ki aslında hiç de kendisi olmayan yanlış bir görünümle... Tracy günden güne kendisini yeniden yaratarak 2003 yılının genci olmayı öğrenecektir...Nasıl makyaj yapıldığını, giyim tarzını, saçını , davranışlarını kısacası herşeyini değiştirir. Sonunda popüler olmanın ne olduğunu keşfederek erkeklerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Ve biraz fazla erken bir ön yetişkinliğe dalıvermiş bulur kendini Zamanla annesine ( Oscar®-ödüllü oyuncu Holly Hunter) olan yakınlığını kaybettiği gibi onun erkek arkadaşına nefret duymasını sağlayan uyuşturucunun da tam ortasına düşmüştür. Bütün bunlara rağmen Tracy hala ONÜÇ yaşındadır. Ve önünde çok uzun bir hayat vardır.

On Üç Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 6 Yorum
 • Film Notu 9/10
  mltm 7.3.2007 17:55:00
  bu filmde nikki reed kendi yaşadıklarını oynamış ve filmin yayın haklarına sahip kişilerden biri.ztn filmde oynarken de okadar büyük deillermiş 15 yaşındalarmış ama güzel bi film beğendim
 • Film Notu 8/10
  brian molko 2.3.2007 18:50:00
  film bnce biraz abartılydı bari kızlar en azndan 15 yasında fln olsalar 13 göstermiolar bile.. ama tabi ki filmin içinde herşeyi barındıran bi özelliği var seks,uyuşturucu,arkadaşlık,erkekler,aile ilişkileri,okul,alışveriş... yani gözünüzü her yönüyle doldurabilir.. özellikle filmdeki baş tanrıça nikki reed!
 • Film Notu 10/10
  d.er.ya&d-ilara 23.10.2006 23:28:00
  BU FİLM MÜTHİŞŞŞ SÜPERRR!!!... ETKİLENDİĞİM FİLMLERDEN ENN İİSİ KELEBEK ETKİSİ SORADA ONÜÇ TAVSİYE EDERİİMM!!!.....
 • Film Notu 10/10
  elçin dokuyucu 19.6.2006 12:13:00
  çok süper bi filim harika kendimle çok çarıstırdıgım için bu filmi sewiyorum izlemiyen mutlaka izlesin
 • Film Notu 10/10
  y laydy 9.6.2006 13:21:00
  çok y bişey bu filim o yüzden ben 20 kere izledim bu filimi sizede tavsiye ederim
 • Film Notu 6/10
  canan kocak 4.9.2004 14:51:00
  bence belgesel niteliğinde olan bu film ergenlik döneminde genç kızların ve erkeklerin yaşadığı piskolojiyi çok iyi anlatıyor.tavsiye ederim.

On Üç Filminin Oyuncuları