Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular
Tür: Fantastik, Aksiyon
Yapım Yılı: (121 dk)
Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2002 Cuma
Senaryo: Stan Lee, Steve Ditko
Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Spider-Man
Resmi Site: www.sony.com/spiderman

Örümcek Adam Filminin Özeti

Başarılı bir lise öğrencisi olan Peter Parker’ın sıradan hayatı, bir okul gezisinin ardından tamamen değişir. Bir araştırma laboratuvarına yapılan ziyaret esnasında Peter, genetik olarak değişime uğratılmış örümceklerden biri tarafından ısırılır. Peter, bu olaydan kısa bir süre sonra inanılmaz bir güce ve yeni yeteneklere sahip olduğunun farkına varır: Bir örümceğin yeteneklerine ve hislerine !

Sahip olduğu güçleri denemek isteyen Peter, ödüllü bir güreş maçına katılır fakat sahip olduğu yeni güç sayesinde rakibini çok kısa bir sürede yenince, maçı düzenleyen organizatör Peter’a 3000 dolarlık ödülünü vermeyi reddeder. Bu olayın hemen akabinde bir soyguncu, maçı düzenleyen organizatörün ofisinde hırsızlık yapar. Peter’ın hırsızı yakalamaya fırsatı vardır ama kendisine parayı vermeyen adamdan intikam alma duygusuyla hırsız kaçmasına izin verir. Fakat hırsız kısa bir sonra Peter’ın sevgili amcası Ben’i öldürür.

Peter soyguncuyu yakalar ama bu işi daha önce yapması gerekirken yapmadığı için büyük bir suçluluk hissine kapılır. Amcasının kendisine söylediği “büyük güçler büyük sorumluluklar getirir” lafını hatırlayan Peter bu olağanüstü güçlerini kötülerle mücadele etmek için kullanmaya karar verir.

Tüm bu olaylar gerçekleşirken şehrin başka bir yerinde Peter’ın en iyi arkadaşı Harry’nin babası Norman Osborne, kendi üstünde bazı deneyler sürdürmektedir. Bu deneylerden biri sırasında kullandığı bir madde onun gücünü ve zekasını arttırır fakat aynı zamanda yüzünü tanınmaz bir hale getirir ve onu çılgına çevirir. O artık Örümcek Adam’ın baş düşmanı Yeşil Goblin’dir.

Açıklar

Başrollerinde Tobey Maguire ve “Vampirle Görüşme” filminin küçük vampirellası Kristen Dunst’ın rol aldığı film, Dünya Ticaret Merk... Devamı için tıklayın...
Başrollerinde Tobey Maguire ve “Vampirle Görüşme” filminin küçük vampirellası Kristen Dunst’ın rol aldığı film, Dünya Ticaret Merkezi’nde geçen sahneler nedeniyle vizyona sokulmamış ardından da bu planların kullanılmaması kararlaştırılmıştı. Filmin uyandırdığı merak işe yaradı ve önemli bir gişe başarısı yakalandı. Stan Lee ve Steve Ditko’nun Marvel Comic Yayınları’ndan çıkan çizgi romanından uyarlanan filmi “The Gift”, “For Love of the Game”, “A Simple Plan” gibi filmlerden tanıdığımız Sam Raimi yönetiyor.
Filmin konusu bu kadar bilindik olunca, konunun nasıl işlendiği daha da önem kazanıyor. Nitekim karakterle ilgili her ayrıntı ince ince düşünülmüş ve ortaya şehrin göbeğinde yaşayan kanlı canlı bir çizgi roman kahramanı çıkarılmış.
İnsanı örümcek yapabilen tek şey kostüm olunca yapımcılar da emek ve para harcamaktan çekinmemiş. Tam altı ayda tasarlanan kostümün tasarımcısı “Restoration”, “Dangerous Liaisons-Tehlikeli İlişkiler” ve “The Last Emperor-Son İmparator” filmleri ile Oscar ödülü kazanan James Acheson... Acheson, bunun gerginliği temel alan bir kostüm olduğunu ve çizmelerden maskeye kadar tek parçadan oluştuğunu belirtiyor. Çizmeler kostümün iç tarafından geçirilerek yerleştirilmiş. Bilgisayar kontrollü bir kalıp sayesinde kostümün beyazperdede sanki üç boyutluymuş gibi görünmesi sağlanmış

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Örümcek Adam Filminin Oyuncuları


>> >> Örümcek Adam

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor