Paul Wesley

Paul Wesley

Paul Wesley
Oyuncu

Doğum Tarihi: 23.07.1982

Paul Thomas Wasilewski bilinen adıyla Paul Wesley, en bilinen rolleri Amerikan TV kanalı CW'de yayınlanan The Vampire Diaries dizisindeki Stefan Salvatore ve ABC Family kanalındaki 'The Fallen' adlı Thomas Sniegowski'nin roman serisinden uyarlama Fallen dizisindeki 'Aaron Corbett' olan Amerikan aktör.

Wesley, New Brunswick, New Jersey, ABD'nde dünyaya geldi ve Marlboro Township, New Jersey'de büyüdü. Annesi Agnieszka ve babası Tomasz Wasilewski Polonyalıdır. Monika isminde bir ablası, Julia ve Leah adında iki kız kardeşi vardır. 16 yaşına kadar senenin 4 ayını Polonya'da geçirmiştir ve İngilizce dışında Lehçe bilmektedir.

Paul Wesley, bir yandan Marlboro High School'da lise öğrenimi görürken bir yandan da Christian Brothers Academy'de oyunculuk eğitimi de almıştır. Öğrenimine devam ettiği sıralarda Guiding Light isimli uzun soluklu pembe dizide Max Nickerson karakterini canlandırdı. Bunun üzerine oyunculuk programına daha rahat vakit ayırabilmek amacıyla Marlboro High School'dan Lakewood Prep School'a geçiş yapmıştır. Buradan 2000 yılında mezun oldu ve Rutgers Üniversitesi'ne başladı fakat birinci sömestrın sonunda oyunculuk kariyerine ağırlık vermek amacıyla ailesinin de desteğini alarak okuldan ayrılmıştır.

2005 yılında ismini Wesley olarak kullanmaya başladı. Bunun nedenini şöyle açıklıyor; 'Soyadımın söylenişi çok zor. Değiştirmek için ailemden izin aldım ve bunun kariyerime gerçekten büyük katkısı oldu.
Wesley, 24, Smallville, American Dreams, The OC gibi yapımlarda rol aldı. Aynı zamanda The Russel Girl isimli TV filminde ve Fallen isimli TV dizisinde başrol oynamıştır. Norman isimli sinema filminde yardımcı yapımcılık yapmıştır.

Wesley, Eylül 2009'dan beri The CW kanalında yayınlanan The Vampire Diaries isimli dizide Stefan Salvatore karakterini canlandırmaktadır. Mayıs 2011'de The Baytown Disco isimli 2012'de vizyona girmesi planlanan komedi filminde rol almıştır. Ayrıca yine 2012'de vizyona girmesi planlanan ve Carlo Carlei nin çekeceği bir Romeo ve Juliet uyarlaması olacak filmde Romeo'yu oynaması için de teklif almıştır.

Paul Wesley buz hokeyi ve snowboard yapmaktadır. Film yönetimi ve yazarlık da ilgi alanları arasındadır.
Wesley, Brittany Snow, Tammy Blanchard, Paulo Benedeti ve Jordi Vilasuso ile yakın arkadaştır.
2004'te aktris Marne Patterson ile beraber olan aktör, 2011'de aktris Torrey DeVitto ile evlenmiştir.

'Sonrasında ne olacağını bilmemek beni hem endişenlendiriyor hem de işin en sevdiğim yanı bu. 
Oynayacağım sonraki karakterin ne olacağını bilemiyorum, hangi şehirde olacağımı bilemiyorum. Her yeni karakterle, kendime ait daha önce bilmediğim başka bir şey öğreniyorum. Her rol, farklı şeyler yapabilmek ve farklı şeyler keşfetmek için bir fırsat.'

Görev Aldığı Yapımlar

Paul Wesley Fotoğrafları