Yönetmen: Michael Bay
Oyuncular
Tür: Savaş Filmi, Drama
Yapım Yılı: (283 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Haziran 2001 Cuma
Senaryo: Randall Wallace
Yapımcı Firma: Jerry Bruckheimer Films
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İnglizce
Resmi Site: www.pearlharbor.com/
Dağıtıcı Firma: UIP

Pearl Harbor Filminin Özeti

Rafe Mc Cawley (Ben Affleck) ile Danny Walker (Josh Hartnett), çocukluk yaşlarından itibaren, çok iyi dost olarak birlikte büyüyen cesur iki genç pilottur. Okuldan mezun olduktan sonra Amerikan Hava Kuvvetlerine yazılırlar. Rafe, Birleşik Amerika Donanmasında görev yapan güzel ve cesur hemşire Evelyn Stewart’a (Kate Beckinsale) aşık olmuştur. Ama onun savaş tutkusu bu iki sevgiliyi ayırır.

İdealist bir genç olan Rafe, 2. Dünya Savaşının giderek kızışması karşısında Avrupa kıtasında Nazilere karşı mücadele eden Eagle Squadron birliğine katılmaya karar verir. Gönüllülerden oluşan bu birlikte Amerikalı, Kanadalı, Avustralyalı, İsveçli ve diğer tarafsız ülkelerden gelen pilotlar vardır. Döneceğine söz vererek sevgilisinden ve en yakın arkadaşından ayrılarak Manş Denizinin yolunu tutar. Aynı sıralarda Evelyn ile Danny’nin tayini Pasifik Cenneti olarak bilinen Hawaii’deki Pearl Harbor’a çıkar.

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
 • Film Notu 10/10
  Mustafa Nail 15.4.2010 21:21:00
  Süper film ya.Romantik tutkunları için aşk var benim gibi aksiyon hayranları için savaş var.Benn Affleckle Kate Beckinsalenin güzel aşkı izleyen her kesi hayran bırakacak.Japon bombalarının gemilere düşüşü falan izledikçe eminim sizlerde yerinizden kalkıp uçak falan vurmak isteyeceksiniz.SÜPER

Pearl Harbor Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • Japonlar mı daha kötü kadınlar mı?

  Japonlar mı daha kötü kadınlar mı?

  Büyük ve başarılı bir reklam kampanyasından sonra Amerika’dan 2 hafta içinde ülkemize gelen “Pearl Harbor” oldukça fazla sayıda izleyici çekeceğini da..
  10.6.2001


>> >> Pearl Harbor

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor