Pokemon 2: En Güçlü O

Pokemon 2: En Güçlü O (Pokemon: The Movie 2000 )

Puan : 4/10 4 oy
Yönetmen: Michael Haigney
Oyuncular
Slogan: Bir tek kişi çok şey değiştirebilir
Tür: Animasyon, Aile
Yapım Yılı: 2000 (99 dk)
Vizyon Tarihi: 19 Ocak 2001 Cuma
Yapımcı Firma: Warner Bros
Yapım Ülkesi: ABD/Japonya
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Pokemon: The Movie 2000
Resmi Site: www.cinestudio.it/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Pokemon 2: En Güçlü O Filminin Konusu

Festival eski bir efsaneyi canlandırmaktadır. Üç güçlü Pokemon Moltes, Zapdos ve Articuno Ateş Adası, Yıldırım Adası ve Buz Adası olarak adlandırılan ayrı ayrı adalarla bulunan elementleri yöneterek dünyanın dengesini korumaktadır. Bu üçü yüzyıllar boyunca uyum içinde yaşarlar.

Ancak efsaneye göre, bu huzurulu birlikte varoluş bir gün bozulacak ve elemntler serbest kalarak dünya üzerinde kaos hakim olacaktır. Sadece seçilmiş kişi, bir cesur insan, dengeyi geri kazandırma gücüne sahip olacaktır. Bunu da her bir adaya seyahat ederek çok değerli üç küreyi ele geçirerek başaracaktır. Sadece bu üç küre ele geçirildikten sonra denge sağlanacak ve dünya yok olmaktan kurtulacaktır.

Festival'in ve Ash'in adalara olan sembolik yolculuğu başlayacağı sıralarda, esrarengiz bir Pokemon koleksiyoncusu olan Lawrance III dengeyi bozacak olan Moltres'i ele geçirir ve efsaneyi gerçek hayatta harekete geçirir.

Aç gözlü koleksiyoncu bundan sonra gözünü Zapdos'a diker. Fakat koleksiyoncu Pokemon'un gerçekten ardında olduğu şey koleksiyonunun baş parçası olacak denizlerde yaşayan efsanevi Lugia'dır. Lawrance III Lugia'nın ancak üç kuşun ele geçirilmesinden sonra ortaya çıkacağına inanır.

Lawrance III'ün bu büyük yaratığı körü körüne takibi zaten belli bir derece tahribata neden olurken, korkutucu kuşlar birbirleriyle çatışmaya ve dünyayı yok etmekle tehdit eden ateş, yıldırım ve buz kontrolsüz bir şekilde kol gezmeye başlar.

Ash bu felaketi önleyecek kişinin her ne olursa olsun kendisinin olması gerektiğini öğrenir ve bunu keşfettikten sonra her şey kendisine bağlı olacaktır... kendi içinde tek olanın gücünün bulmalıdır.

(Konu: Warner Bross)

Pokemon 2: En Güçlü O Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 9/10
  Taha Buğra 11.10.2006 17:49:00
  Çok güzel bir animasyon olmuş.Ama bence ilk film daha güzeldi.Genelde pokemon filmlerinin hepsi güzel olur.Lugia pokemonunu çok güzel yapamamışlar.Ama konusu güzel.
 • Film Notu -/10
  ece karbaht 26.10.2005 15:41:00
  Tek kelime ile berbat
 • Film Notu 10/10
  volkan ugrac 18.9.2004 14:48:00
  hayatımda izledigim en harıka anımasyon filmi
 • Film Notu 10/10
  kamil yüceveren 22.1.2001 21:05:00
  ben böyle bir filmi hayatımda görmedim. çok etkilendim doğrusu. ancak bu tip filimlerden etkilenerek apartmandan atlayan cocuklara cok üzülüyorum. aslında hata onlarda değil bu filmi seyrettiren anne babalarda. ben onların alayının amına koiiim. saygılarımla EN BÜYÜK POKEMON KAMİL POKEMON

Pokemon 2: En Güçlü O Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor