Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular
Tür: Polisiye, Drama
Yapım Yılı: 2007
Vizyon Tarihi : 16 Şubat 2007 Cuma
Senaryo: Onur Ünlü
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.polisfilmi.com

Polis Filminin Konusu

63. yaşını bugün dolduracak olan emektar ve efsanevi cinayet masası polisi Musa Rami, yıllardır peşinde olduğu meşhur mafya babası Payidar Selanikli’nin küçük oğlu Volkan Selanikli’yi öldürmek zorunda kalır. Volkan Selanikli ölürken Musa Rami’ye ağır tehditlerde bulunur fakat Musa Rami bunları önemsemez. Hatta aynı günün akşamı, ailesinin kendisi için hazırladığı sürpriz doğum günü partisi, Musa Rami’nin keyfini daha da artırır. Ancak ertesi gün polis merkezine gittiğinde tehditlerin ayyuka çıktığını öğrenir. Hatta gün içinde küçük torunu ile gezerken adamın birisi Musa Rami’nin kulağına bütün ailesini tek tek öldüreceklerini fısıldar. Fakat Musa Rami bu tehditlere kulak asacak durumda değildir; çünkü aklı, suç sosyolojisi üzerine hazırladığı bitirme tezi için kendisinden yardım alan genç Funda’yla fazlasıyla meşguldür. Ancak ‘tarzı’ gereği, asla haddini aşmaz ve Funda’ya duyduğu derin aşkı ona hissettirmez bile. Ne var ki, Funda ile görüştükleri bir günün sonunda ağzından burnundan aniden kan boşanınca gittiği kadim dostu Doktor Demir, ona, beyninde ur olduğunu ve en fazla iki ay içerisinde öleceğini söyler. Bu haber, Rami’yi ilkelerinden fedakârlık edip, hem ailesi hem de Funda’yla ilgili daha hızlı kararlar almak zorunda bırakacaktır.

Polis Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 151 Yorum
 • Film Notu 5/10
  merve gökçe 20.12.2008 01:58:00
  hiç beğenmedim.sahneler çok karışıktı filn anlaşılmazdı hiç haluk bilginere yakışmamış.
 • Film Notu 6/10
  mavi su 8.11.2008 20:07:00
  etkileyiciydi.ama yanlış düzene karşı gelmek isteyenleri dehşete düşürüp uzun süre düşündürebilir bu açıdan tawsiye etmem.sadece filme bakarsak alakasızlık yoktu sonu da her kesiti de bağlantılıydı.çok küçük hatalar dışında bir sorun yoktu.filmin müziklerine bayıldım ayrıca.filmde baştan sona şaşırtmanın amaçlandığı belliydi ama özgü namalın şaşırtması hoşuma gitmedi.oysa o kafe sahnesi,polisin hasta olduğunu açıkladığı,we orda olanlar,eğer iki taraflı bir aşk olsaydı,hayatımın aşk sahnesi olabilirdi..(yine de ben öyle düşünüp o kesiti inanılmaz romantik olarak değerlendiriyorum,filmin de son zamanların da en etkileyici sahnesiydi.sadece o sahne için bile çok şey yazabilirim..)
 • Film Notu 6/10
  mazlum 5.09.2008 23:36:00
  arkaşlar bence güzel filmdi ama gercekten sonu çok kötü bitiyor
 • Film Notu 1/10
  Hicabi köse 7.08.2008 16:24:00
  iğrenç bir filmdi. haluk bilginer böyle abuk bir filmde oynamamalıydı. boş yere izleyip zamanınızı harcamayın. filmin sonu çok tuhaf bitiyor, apışıp kalıyorsunuz. son zamanlarda seyrettiğim yerli filmler genellikle böyle berbat. neyse ki şener şen filmleri durumu kurtarıyor.
 • Film Notu 5/10
  cihan 28.06.2008 12:49:00
  bazen etkileniyor insan filmden bazen dalıyor ama sonunu berbat yapmışlar hiç bişey anlamadım filmi bişeye bağlıyamadım
 • Film Notu 8/10
  tuuuceee 31.01.2008 15:34:00
  Bence gayet iyi bir filmdi biz günün ilk seansında gitmiştik.Adamın imkansız aşkı o sonundaki durumu çok kötüydü gerçekten..Bence güzel bir film..
 • Film Notu 1/10
  mehmet ertuğrul 8.01.2008 19:02:00
  hayatımda gördüğüm ve görebileceğim en iğrenç film bu filmi izlerseniz sizde asrınızın hatasını yapacağınızdan emin olabilirsiniz
 • Film Notu 10/10
  müge ilay 7.11.2007 10:39:00
  seviyorum de seviyorum esinti değil hoş bir tariz.Bence oraya takılınmamalı. Film harikaydı harika bitti.ayrıca yarım da kalmadı sadece adamın akıbeti belli değil.o da değişik bir hava katmış hazin şekilde ölmesi filmi sıradanlaştırabilirdi.Haluk Bilginer'i de takdir etmemek elde değil müthiş oynuyor
 • Film Notu 10/10
  selçuk can 1.11.2007 23:47:00
  film çok başarılı.fakat filmin sonu mükemmel!!hiçbir diyeceğim çok olumsuz olarak ama mükemmel olan finalin yani musa rami'nin oturduğu sahne daha çabuk kesilseydi derim ben!
 • Film Notu 10/10
  Serkan Akkuş 1.11.2007 22:54:00
  Bence son zamanlarda alışkın olduğumuz filmlere benzemiyor kardeşim.Herkesin tahmin edebileceği gibi gelişmiyo olaylar hep şaşırtıyo izleyiciyi.Haluk bilginer zaten on numara oyuncu..süper oynamışta biraz dövüş sahnelerine çalışması gerekliymiş bence..aslında çok önemli gelişmeler var filmde sanki kopuk gibi görünüyor ama hep birbirine bağlı olaylar biraz dikkatle izlenmesi gerekli bi film..ve sonunda verilen mesaj şu bence dikkat ederseniz onu seven herkes öldü ama karşısında kalan onu sevmeyen biri oldu Funda kaldı sadece..

Polis Filminin Oyuncuları