Rachel Hurd-Wood

Rachel Hurd-Wood

Rachel Hurd-Wood
Oyuncu

Doğum Tarihi: 17.8.1990

Doğum Yeri: Londra, İngiltere

İngiliz sinema oyuncusu.

Rachel Clare Hurd-Wood, 17 Ağustos 1990 tarihinde, Londra, İngiltere'de dünyaya geldi. Philip ve Sarah Hurd-Wood çiftinin çocuğu olan Rachel'ın kardeşi 1995 doğumlu Patrick Hurd-Wood'dur.
Çocukluğunu ailesi ile beraber Londra’da geçiren genç oyuncu, büyüdüğü zaman deniz biyoloğu olmak istiyordu; fakat özel bakıma muhtaç olan çocuklara duyduğu sevgi nedeniyle bu isteğinden vazgeçti ve onlara yardımcı olabilmek için uygulamalı dilbilimi okumaya karar verdi. University Collage London’a kayıt olan Rachel, buradaki ilk yılını 2009’da tamamladı.,

Rachel’in rol aldığı ilk sinema filmi olan Peter Pan, 2003 yılında vizyona girdi. J.M. Barrie’nin aynı adı taşıyan romanından uyarlanan ve yönetmenliğini P.J. Hogan’ın gerçekleştirdiği filmdeki başarılı performansıyla izleyicileri büyüleyen genç oyuncu, bu rolüyle Young Artist Awards’da En İyi Genç Başrol Oyuncusu ödülüne aday gösterildi.

2004 yılında ünlü dedektif Sherlock Holmes’un orta karar bir T.V. uyarlaması olan Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking’de rol alan Rachel, 2005 yılında ise Courtney Solomon tarafından yönetilen An American Haunting adlı thriller filmde rol aldı.

Alman yazar Patrick Süskind’in aynı adı taşıyan romanının başarılı bir uyarlaması olan Koku: Bir Katilin Hikayesi adlı sinema filminde Dustin Hoffman ve Alan Rickman ile beraber oynama şansını yakalayan Rachel, bu filmdeki performansı sayesinde Saturn ödüllerinde En İyi Yardımcı Oyuncu ödülüne aday gösterildi.

2008 yılında çekimleri tamamlanan ve 2009 yılında vizyona giren Solomon Kane filminde Meredith Crowthorn karakterini canlandıran Hurd-Wood, bu filmde James Purefoy ve Max von Sydow gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı buldu. Conan karakterinin yaratıcısı olan Robert E. Howard’ın aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan Solomon Kane,gişede büyük bir hüsranla karşılaştı ve de kendi bütçesini çıkartamadı. Rachel Hurd-Wood’un 2009 yılında rol aldığı diğer bir film ise gene bir roman uyarlaması olan Dorian Gray oldu. Oscar Wilde’ın Dorian Gray’in Portresi adlı romanından BBC kanalı için uyarlanan bir sinema filmi olan Dorian Gray, İngiltere dışında gösterime girmedi.

Görev Aldığı Yapımlar

Rachel Hurd-Wood Fotoğrafları