Oyuncular
:
Tür: Dizi, Yabancı Dizi, Drama, Gizem
Yapım Yılı: 2011 (43 dk)
Yayın Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba
Senaryo: Mike Kelley, Mark Fish
Yapımcı Firma: Randy Sutter
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Yayıncı Kanal: ABC

Dizinin Konusu

Amanda Clark (Emily VanCamp), David Clark (James Tapper)'ın çok sevdiği kızıdır. Ama bir gün David Clark en yakınlarının hatta evlenmeyi düşündüğü sevgilisi Victoria Grayson (Madeline Stowe)'ın ona tuzak kurması yüzünden işlemediği bir suçtan terörist damgası yer ve hapse girer.

Hapiste bıçaklanarak öldürülür. Bu sırada Amanda sorunlu bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiş ve bunların sonucunda ıslahevine girmiştir.

Islahevinden çıktığı gün onu karşılayan Nolan Ross(Gabriel Mann) babasının bir arkadaşı olduğunu iddia eder ayrıca intikamını almasında da ona büyük destek olacaktır ve ona gerçekleri anlatır. Amanda ıslahevinden çıkınca yıllardır onu terk ettiğini düşünüp kırgın olduğu babası hakkındaki gerçekleri öğrenir ve babasına dolayısıyla kendisine bunu yapanlardan intikam almayı kafasına koyar. Bu yüzden olayların ilk başladığı yere Hamptons'a geri döner ve babasına ihanet edenlerden birer birer öç almaya başlar.

Yapım Öyküsü

Alexander Dumas'ın Monte Kristo Kontu adlı kitabından esinlenerek oluşturulmuştur.

Çekim Bilgileri

21 Eylül 2011'de yayınlanmaya başlanmıştır. İlk sezonu Amerika'da Çarşamba akşamı ekrana gelmiştir, 2. sezondan itibaren Pazar gün... Devamı için tıklayın...
21 Eylül 2011'de yayınlanmaya başlanmıştır. İlk sezonu Amerika'da Çarşamba akşamı ekrana gelmiştir, 2. sezondan itibaren Pazar günleri yayınlanmaya başlamıştır. Dizi şu anda sezon arasındadır, abc kanalından 3. sezon onayını almıştır. 29 Eylül 2013'te 3. sezon yayınlanmaya başlamıştır.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Revenge

Diziler

İlgili Haberler