Şafakta Buluşalım

Şafakta Buluşalım

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Orhan Aksoy
Oyuncular
Tür: Drama, Macera
Yapım Yılı: 1975 (83 dk)
Vizyon Tarihi: 1 Mart 1975 Cumartesi
Senaryo: Safa Önal
Yapımcı Firma: Erler Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Şafakta Buluşalım Filminin Konusu

Bir toplantıdan çıkan suç dünyasından bir adam (Hayati Hamzaoğlu) arabası ile durduğu benzincide, diğeri de (Kenan Pars) sauna havuzunda motosikletli bir genç, Halil (Cüneyt Arkın) tarafından öldürülür. Üçüncü hedef olan Semih Bey (Eşref Kolçak) ise tuzaktan kurtulup Halil’i polise yakalatır. Halil mahkum olur. Semih kirli işlerini sürdürür. Tek zaafı annesini erken kaybettiği kızı Gülben’dir. (Gülşen Bubikoğlu) Halil hapiste zorla haraç alınmak istenen yaşlı bir mahkumu (Muharrem Gürses) kurtarır.

Semih kızı Gülben’le mutlu günler geçirir. Fakat kız babasının gerçek kimliğinden habersizdir. Halil iyi halden on gün izne çıkar. İstanbul’da daha önce tahliye olan yaşlı adama uğrar. Ondan silah, araba ve dağ evinin anahtarını alıp Semih’in peşine düşer. Onu kızıyla at binerken yaralar. Gülben’i de kaçırır. Genç kızın resimlerini çeker ve Semih’e gönderip, eğer hipodroma yalnız gelmezse onu öldüreceğini söyler. Semih polis ve adamları ile Halil’e tuzak kurar. Oysa dağ evinde Gülben bir fırsat yakalayıp Halil’i yaralar. Evde bayılan Halil tuzaktan kurtulmuş olur. Gülben’se şiddet sergilemekten pişmandır. Kaçmayıp Halil’i iyileştirir. Halil ona tüm gerçeği anlatır.

Yıllar önce küçük bir çocukken, Semih’in iki adamı ile birlikte şike yapmadığı için jokey babasını öldürdüğünü ve büyüyünce intikam alacağına dair yemin ettiğini söyler. Gülben bu genç adamdan etkilenmiş, babasının katil oluşuna üzülmüştür. Ve bir gece Halil’le birlikte olur. Ertesi gün Halil’in gidişini engelleyemez. Hipodromda adamlarını saf dışı ettiği Semih’le karşı karşıya kalan Halil’in kulağında Gülben’in “Babamı Öldürme” yakarışları yankılanır. Vazgeçen Halil’in arkasından ateşe hazırlanan Semih’e kızı engel olur ve katil babasını terk edeceğini söyler. Semih intihar eder. Gülben ise üç yıl sonra tahliye edilecek olan Halil’i bekleyecektir...

Şafakta Buluşalım Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Şafakta Buluşalım Filminin Oyuncuları