Şahane Bekar

Şahane Bekar (The Bachelor)

Puan : 5/10 2 oy
Yönetmen: Gary Sinyor
Oyuncular
Slogan: Bin tane gelin. Yüz milyon dolar. Jimmie Shannon aşkın gerçek değerini keşfetmek üzere...
Tür: Romantik, Komedi
Yapım Yılı: 1999 (101 dk)
Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2000 Cuma
Senaryo: Roi Cooper Megrue, Jean C. Havez
Yapımcı Firma: George Street Pictures
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Bachelor
Resmi Site: www.bachelormovie.com/

Şahane Bekar Filminin Konusu

Jimmie Shannon(Chris O'Donnell) arkadaşı Marco(Artie Lange) nin düğününde artık evlenmesi gerektiğine karar verir. Üç yıllık ilişkisi bulunan Anne'ye (Renee Zellweger) evlenme teklif etmeye karar verir. Ancak tam edecekken cesareti kırılır ve evlenme teklifi ertelenir. Ertesi gün sevgilisi iş için şehir dışına çıkar.

Bu sırada bir süre önce ölen büyükbabasının vasiyeti açıklanır. Multitrilyonluk servetten pay alabilmesi için otuzuncu yaş gününe girmeden evlenmesi gerekmektedir ve 24 saatten az bir süresi kalmıştır. Avukatına bir rahip bulup düğün için hazır beklemeleri talimatını verir. Anne'yle ve eski arkadaşlarından bazılarıyla irtibata geçer. Artık aşkın gerçek manasını keşfetmekten başka yapacağı bir şey yoktur..

Çekim Bilgileri

Yönetmenliğini Gary Sinyor'ın üstlendiği " Şanslı Bekar ", başrolünü Buster Keaton'ın oynadığı 1925 yapımı " Seven Chances " adlı ... Devamı için tıklayın...
Yönetmenliğini Gary Sinyor'ın üstlendiği " Şanslı Bekar ", başrolünü Buster Keaton'ın oynadığı 1925 yapımı " Seven Chances " adlı filmin çağdaş bir versiyonu...Büyükbabasından kalan 100 milyon dolarlık mirası alabilmek için 24 saat içinde bir gelin bulup evlenmek zorunda kalan bir müzmin bekarın komik öyküsünü anlatan filminbaşrollerinde Chris O'Donnell, Renée Zellweger, Broke Shields, Peter Ustinov ve Mariah Carey gibi ünlü isimler yer alıyor.

Başroldeki Chris O'Donnell'ı şimdiye kadar hiç görmediğimiz bir karakterde izleme fırsatı veren " Şanslı Bekar "ın en ilginç yanı, " evlilik kurumuna yönelen erkeksi bakış açısıyla " dürüst bir biçimde dalga geçiyor olması. Bugüne kadar kapı komşusu genç ya da harika çocuk olarak tanıdığımız O'Donnell, kendi kendisine " Acaba evlensem mi? " sorusunu soran bir yetişkin rolünü canlandırıyor. Aktöre eşlik eden kadın oyuncu ise içtenliği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Renée Zellweger. Zellweger, " Şanslı Bekar " için şunları söylüyor : " Şimdiye dek hiç komedi yapmamıştım. Üst üste gelen ciddi filmlerin ardından biraz eğlenmenin tam zamanıydı. İşime gittiğimde gülüp eğlenebilmeyi çok istiyordum. Bir insanın prenses gibi giyinmesinden daha eğlenceli ne olabilir, öyle değil mi? "

Filmde, O'Donnell-Zellweger ikilisine tecrübeli aktörlerden oluşan bir yardımcı oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Bunların başında da Hollywood'un en tecrübeli ve saygın aktörlerinden Hal Holbrook, Edward Asner, James Cromwell ve Peter Ustinov geliyor. " Şanslı Bekar "ın kalabalık oyuncu kadrosunun bir yanında Holbrook, Ustinov ve Asner gibi yaşlı ustalar; diğer yanında da 90'lı yılların kendine özgü flört anlayışını destekleyen O'Donnell, Zellweger ve diğer genç oyuncular olunca yapımcılara da bu iki grubu birbirine uydurabilmak düştü. Böyle bir uyumun sağlanmasının sonucu ise, tam anlamıyla çağdaş romantik bir peri masalının beyazperdeye yansıması oldu.

Yönetmen Gary Sinyor, filmin mesajı konusunda kesin ve net bir bakış açısı ortaya koyarak şunları söylüyor : " Bu filmde evlilik taklifi yaptığı sırada panikleyen bir erkeğin öyküsü anlatılıyor. Ancak aynı erkek filmin geri kalanında evliliğin aslında çok da kötü bir şey olmadığının; bir insanın gerçek ruh yoldaşını bulması ve onunla sonsuza dek birlikte olmaya hazır hale gelmesi olduğunun bilincine varıyor. "

Filmin gelinlerine birbirinden ilginç isimler verilmiş. Setlerde çekimlerin yapıldığı sırada gelinler, Öğrenci Gelin, Punk Gelin, Afro Gelin, Uzun Saçlı Gelin, Latin Gelin ve Müslüman Gelin gibi isimlerle sete çağrıldılar. " Şanslı Bekar "da kamera karşısına geçecek olan çok sayıda figuran yer aldı. Yerel oyuncu bulma ajanslarına çağrıda bulunan film ekibi, bu sayede her yaş grubundan çok sayıda gelin adayını provalara aldı. Sete gelen gelin adaylarının çoğu kendi gelinliklerini getirmişlerdi.

1000 tane gelinin bir arada yer aldığı San Fransisco'daki çekimde büyük zorluklar yaşandı. Özellikle gelinlerin beslenmesi ile ulaşımı konusunda sorunlar yaşayan film ekibi, kimi zaman günde 14 saate varan çekimler yapmak zorunda kaldı.

Şahane Bekar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
 • Film Notu 8/10
  sea 29.09.2006 19:49:00
  kurgusu ve konusu itibariyle tam biz ev sineması özelliği taşıyor.oldukça sıcak bir mizah anlayışı ve insanı sıkmayan diyaloglar içeren filmi klişe konusuna rağmen salondaki koltuğunuza kurulup izlerken dinlenebilirsiniz!!
 • Film Notu 6/10
  Mutlu 14.08.2000 20:57:00
  batman&robin filminden tanığımız chrıs o%%1%donnel basrolde olduğu film hoş bir romantik bir film olmasına ragmen biraz abartılı olmus izlemek isteyenler için hos vakıt gecirebileceklerini soyleyebılrım.

Şahane Bekar Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • Berbat Bekar!

  Berbat Bekar!

  Bu filme gitmeden evvel zeten pek de ıştah açıcı olmadığı açıktı. Ba? roldeki Chris O'Donnell'ı severim desem yalan söylemış olurum. Ama yine de belki..
  19.8.2000